Kuba od ponad roku walczy z poważną chorobą…

7 marca, 2019

O Jakubie Woźniaku z Przecławia i jego walce z nowotworem pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego tygodnika. Marzec, to dla niego i jego najbliższych miesiąc wyjątkowy – rocznica usłyszenia diagnozy, której tak bardzo się bali…
O wydarzeniach minionego roku mówi mama chłopaka – Marzena Woźniak – ,, 07.03 2018, to data, która zostanie już w naszej pamięci do końca życia. To dzień, w którym Kuby życie i nasze towarzyszące mu zostało zdiagnozowane Guzem Germinalnym przyssadki Potworniak niedojrzały z elementami embrionalnymi carcinoma. W ten dzień pani doktor ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonshera w Poznaniu poinformowała nas o poważnej chorobie Kuby. ,,Niestety mam diagnozę, która nie jest zadawalająca dla nas” – powiedziała pani doktor. Wynik rezonansu potwierdził moje obawy. Gdy wyszłam z gabinetu pani doktor, nie umiałam zadzwonić do męża, aby przekazać mu złe wieści. Płacz, łzy tak mnie sparaliżowały, że nie wiedziałam co mam zrobić. Dobrze że miałam wsparcie szwagierki Wiletty. Dziękuję, że byłaś wtedy ze mną. Ten rok zleciał w poważnej walce z Potworniakiem – 4 protokoły chemii w Poznaniu, operacja w CZD Warszawa, 2 udary które spowodowały, że Kuba nie mówi, nie rusza się,(paraliż czterokończynowy), 5 kolejnych protokołów chemii no i w końcu pozwolenie na radioterapie, która trwała 6 tygodni także w Warszawie. Przez ten rok Kuba dzielnie walczył z Potworniakiem. Teraz jest w domu, odpoczywa i nabiera sił, aby 29.03 jechać do CZD w Warszawie na rezonans, który odbędzie się 31.03. Przez ten rok byliśmy razem z Kubą pozytywnie nastawieni na walkę z Potworniakiem i wierzymy, że wynik rezonansu wynagrodzi nam tą całą walkę. Mamy nadzieję, że Kuba już niedługo zabije w dzwon zwycięzcy. Przez ten rok także poznaliśmy bardzo wspaniałych onko~rodziców i onko~dzieci, pielęgniarki i lekarzy. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, wsparcie duchowe, finansowe, za przekazanie 1% na leczenie i rehabilitacje, jest to dla nas bardzo ważne, a szczególnie dla Kuby, bo to dzięki wam dzielnie walczyliśmy przez ten rok i będziemy walczyć dalej bo to jeszcze nie koniec. Teraz bardzo ważna jest rehabilitacja, aby Kuba mógł wrócić do formy i sprawności fizycznej, do szkoły, do kolegów a przede wszystkim do nas, aby żyć jak inne dzieci, by miał normalne dzieciństwo jak inne nastolatki” – pisze na Facebooku Marzena Woźniak.

Każdy, kto chce wspomóc Kubę w jego walce o powrót do zdrowia może przekazać na jego rzecz darowiznę lub oddać 1% swojego podatku.
Organizacja Pożytku Publicznego
Numer KRS 0000023852
Hasło : JAKUB WOŹNIAK
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
BANK PKO S.A. IV Odział Poznań
72 1240 3220 1111 0000 3528 6598

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *