NFZ chce likwidacji słupeckiego szpitala?

14 lutego, 2012

W miniony czwartek odbyło się posiedzenie społecznej rady ZOZ. Po długiej dyskusji zobowiązano dyrektora szpitala by starał się zmniejszyć straty finansowe placówki. Radny Dykszak twierdził, że marzeniem by było, aby szpital wychodził na „zero”. Czy te marzenia są realne?

200 ZŁ NA GODZINĘ?
Radny Czesław Dykszak “zaatakował” sprawę budżetu jako pierwszy. Według niego dużym problemem jest przepaść między płacami lekarzy a pielęgniarek. Mówił, że według jego obliczeń lekarze zarabiają nawet 200 złotych na godzinę co jest bulwersujące.

„Nie wyobrażam sobie jeśli mi zakładamy i przyjmujemy ponad 3 miliony straty. To dla mnie jest niemożliwe. Plan musi się zamykać zerem. Jeśli mamy tak, to musimy zdawać sobie sprawę, że popieramy drogę do upadku tego szpitala. Jeżeli dalej będziemy takie plany zatwierdzali, to musimy zdawać sobie sprawę, że szpital za dwa trzy lata przestanie funkcjonować. Skąd się wezmą środki na pokrycie strat? Nie pan starosta i nie pan dyrektor jest temu winien, bo tak jak ja, chcieliby zrobić wszystko, żeby ta sytuacja była inna. Trzeba się zastanowić co z tym zrobić. My nie możemy popierać planu, który prowadzi do likwidacji szpitala.” – mówił radny Dykszak Radny mówił też, że taką sytuację wytworzył rząd i polityka odgórna powinna się zmienić.

„Skąd samorządy mają brać? Nie mogę zrozumieć, takie potężne oddziały, zajmują tak jak w Poznaniu półtora budynku i zatrudniają taki ogrom ludzi.” – wyrażał swe niezadowolenie Czesław Dykszak.

Waldemar Miernik po spotkaniu z pielęgniarkami jest sceptycznie nastawiony do spraw związanych z budżetem słupeckiego szpitala. „Pan dyrektor w swoim wystąpieniu powiedział o planie finansowym, że ma nadzieję, że się nie sprawdzi. Muszę się zgodzić z radnym Dykszakiem, że plan finansowy jest trudny do przyjęcia. W piątek w konińskim szpitalu społeczna rada zobowiązała dyrektora do renegocjacji kontraktów. Jak pan widzi szanse renegocjacji kontraktów w naszym szpitalu?” – pytał dyrektora szpitala Waldemar Miernik.

Dyrektor Krzysztof Stasiak odpowiedział, że podejmie próbę renegocjacji kontraktów z lekarzami: „Jaka szansa – nie potrafię odpowiedzieć. Część lekarzy się zgodzi, a jeżeli część się nie zgodzi, to będą problemy, bo nie będziemy spełniać warunków” . „Ta sytuacja, której byłem świadkiem podczas spotkania Pana z załogą jest nie do przyjęcia. Jeżeli nawet 20% tego co mówiły pielęgniarki jest prawdą o stosunkach pomiędzy pielęgniarkami a lekarzami, to jest naprawdę sytuacja tragiczna.” – dodał Miernik.

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”

 1. ha,ha,ha komuna im wybudowała Szpital a oni w tej demokracji chcą likwidować a mędrzec podpisujący się antyberia wymyśli kolejny idiotyzm i napisze że to zemsta Stalina ha,ha,ha

  1. hej Włodku, podobno mnie wzywałeś, więc jestem….
   …kolejnym idiotyzmem jak zwykle Ty się popisałeś, znów zachwalając tą Twoją ukochaną, wznoszącą szpitale i dającą pracę, ukochaną, tfu komunę. Musiałeś w socjalizmie mieć niezłą, ciepłą posadkę, że tak Ci tęskno za tym zbrodniczym systemem i takimi metodami próbujesz go usprawiedliwiać.

   Jeszcze raz zmuszony jestem zdemaskować Twoją pieśń pochwalną dla komuny, której aż tak w swoich wpisach się domagasz i pokrętnie chcesz zarazić innych.
   Szkoda, że nie piszesz ile ta wspaniała, tfu, komuna wybudowała ubeckich i esbeckich więzień, obozów katorgi i machin cepowatej propagandy.

   Przejedź się do krajów, które nie doświadczyły tej Twojej starej,dobrej i utęsknionej komuny. Przejdź się po ulicach i szpitalach Francji, Szwajcarii, Holandii, Danii, Niemiec Zachodnich a zobaczysz co znaczy brak radzieckiej komuny w historii kraju. Potem przejdź się po ulicach, szpitalach Niemiec Wschodnich a zobaczysz jednak, choć to dziś Niemcy, piętno tej cudownej, tfu komuny.

   Zrozum, że komuna powróciła u nas w wersji najgorszej z możliwych, zakamuflowanej, nastawionej na niezwykle zakłamany i obłudny wyzysk zwykłych ludzi przez tych u władzy, ze starych układów, będących przy tzw. „korytach” lub ich podporządkowanych sług.

   „Wszyscy obecnie mianowani szefowie służb to są ludzie wychowani przez służbę bezpieczeństwa, wygraliśmy.” Piotr Niemczyk, stały doradca Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych z rekomendacji platformy obywatelskiej.

 2. ciśnie się na usta cytat: „miałeś chamie czapkę z piór ostał ci się jeno sznur” co to za powiat bez szpitala i sądu

 3. Jak to jest, że odchodząca dyrektor szpitala zostawia zysk, a po roku jest już strata. Lekarze byli wniebowzięci jak dyrektorem został lekarz. Ktoś kto zatrudnił obecnego dyrektora wiedział co robi(zadłużony po uszy poprzedni szpital, którym kierował obecny dyrektor). Dlaczego jeszcze nie zmieniono dyrektora? We wsi Słupca rządzi PSL.

  1. Zenek. Dotrzyj do źródeł, ile forsy walono dla szpitala poprzedniej dyrektorce.Takich czasów szpital nie pamięta,każdy głupi umiałby się rządzić. Ale to sprawa czysto polityczna.

  2. Nie słyszeliście jeszcze jak jest zadłużony szpital którym obecnie kieruje poprzednia pani dyrektor ze Słupcy. Tam widocznie nie ma takiego poparcia politycznego i samorząd nie ma obowiązku dotować jej tak jak to miało miejsce w Słupcy.

   1. noo nie słyszelismy… To może napisz konkretnie, a nie podajesz niepewne informacje. Jak kierowała szpitalem w Słupcy poprzednia pani dyrektor to nie bylo zagrozenia, że go zlikwidują, bo się budżet nie zamykał.
    A z tego co ja wiem, szpital w Pleszewie radzi sobie bardzo dobrze, dostał nawet nagrodę jako najlepszy szpital i na pewno nie ma długów. Personel też nie moze narzekać a pielęgniarki nawet nagrody dostały (moja kuzynka tam pracuje więc wiem to na 100%) – a ty niby skąd masz informacje, zwłaszcza ze nieprawdziwe.

    1. O ile wiadomo szpital w Pleszewie faktycznie otrzymał nagrodę jako najlepszy szpital ale to było dużo wcześniej. Niestety w ostatnich latach ma też problemy tak samo jak inne szpitale.

 4. Antyberia napisałem że każdy złodziej powinien być surowo karany bez względu czy to jest komuch czy solidaruch że ludzie chcą pracować i normalnie żyć a te twoje brednie i idiotyzmy które wypisujesz mają głęboko w tylnej części ciała.I ty to mędrcu z Bożej łaski uważasz za śpiewanie pieśni pochwalnych komunie której już dawno nie ma, walnij się w łeb.Od solidaruchów w dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi na zadane im pytania.

 5. Panie Dykszak! Od wielu lat pełni Pan różne funkcje w naszym powiecie.Przykro stwierdzić, że do tej pory poza krytyką nie udało się Panu nic załatwić. Nie wie Pan jeszcze do kogo powinien kierować swoje postulaty. Powinien Pan kierować do NFZ, czemu nie załatwi Pan aby szpitalowi zapłacono za nadwykonania. Bo mówić i żądać to jest łatwo, gorzej coś konkretnego załatwić. Dlaczego nie wystąpi Pan do Ministerstwa Zdrowia, również do rządu aby zlikwidować Narodowe Fundusze Zdrowia bo to one są pożeraczami środków które powinny być przeznaczone dla szpitali? Wystarczy w Ministerstwie Zdrowia jedna sekcja,no może mały dział aby dzielić środki na szpitale. Czy Pan ma rozeznanie ile kosztuje miesięczne utrzymanie np.Wielkopolskiej Kasy Chorych – na pewno nie.Gdyby Pan posiadał te wiadomości byłby Pan na pewno po stronie szpitala, robiąc wszystko aby pomóc. Zawsze lepiej znać fakty zanim się zacznie prowadzić bezowocne dyskusje.

 6. Panie Dykszak, O ile pamiętam to był pan w samorządzie w czasach kiedy starostą był Eugeniusz Grzeszczak. Może pan wykorzystać tę znajomość dla dobra szpitala i Słupcy. Panie weź się do roboty a skończ wreszcie te polemiki.

 7. Prawdę mówiąc to teraz vice marszałek sejmu ma duże pole do popisu. Między innymi załatwienie środków dla szpitala, nie koniecznie darowizn lecz tych które są zapracowane i się należa. Aby nie zlikwidować w przyszłości powiatu musiałby zadbać aby nie zlikwidowani sądu i szpitala. Zobaczymy…???

 8. Nie kupuję głosu Słupcy , ale dziś czytałam artykuł o naszym szpitalu jak to Starosta chce poprawić sytuację szpitala.Niech oficjalnie PRZYZNA się do błędu , bo to jego wina.Pamiętam jak poprzednia Pani dyrektor wszędzie w prasie narzekała ,że starosta jej nie lubi nie toleruje jest do niej arogancki i pewnie odejdzie i tak się stało , a może by była do dziś a wszyscy mówią że obecny dyrektor jest jego kolegą więc o czym mowa .Nie mogę tego czytać a za parę miesięcy będzie się starosta chwalił jak to dużo zrobił.Cenię go za wiele rzeczy ale akurat w tej sprawie JEST WINIEN ON bo nigdy dyrektorem szpitala nie powinien być lekarz tylko dobry ekonomista czy księgowy a z-cą oczywiście powinien być lekarz ,Może odważny dziennikarz z GAZETY SŁUPECKIEJ NAPISZE PRAWĘ bo to wszyscy pamiętają

 9. Tereso głupoty wypisujesz,starosta by ratować Szpital nie ma innego wyjścia bo pazerna grupa brała sute wypłaty i pewnie myśleli że będzie to trwało wiecznie.Jak nie masz zielonego pojęcia to lepiej siedź cicho i nie gloryfikuj poprzedniej pani dyrektor bo jest takie powiedzenie że pustego to i S…… nie naleje.

  1. Pazerne grupy są we wszystkich zakładach pracy.. Tylko nie o wszystkich zakładach mają prawo decydować radni – bezradni. Nie obrażając radnych, ale są oni skupiskiem osób z różnych stron wziętych. Jak to przy wyborach…nie zawsze są wybierani dobrzy czy najlepsi.Wygrywają ci którzy mają dużą rodzinę,przyjaciół,znajomych,także uczniów, strażaków a najlepiej jeszcze wojsko.Poparcie nie oznacza wcale wartości ,wykształcenia i charakteru człowieka

 10. Mieciu, to Ty wypisujesz brednie.Wszyscy wiedzą,że lekarze zarabiają bardzo dużo i to jest nieprawidłowe biorąc pod uwagę płace pielęgniarek i pozostałych pracowników. Ale tak było, jest i będzie jeśli dyrektorem szpitala będzie lekarz. Na pewno przeanalizowanie kontraktów wskazane, ale nie tylko to. Ci wszyscy „mądrzy radni”wraz ze Starostą niech ruszą do Narodowego Funduszu Zdrowia i nawet siłą niech wyciągną pieniądze które należą się za pracę szpitalowi. Wtedy zdobędą wyrazy uznania. Pani Pachciarz nie była lekarzem więc myślała inaczej. Poza tym miała ogromne poparcie PSL -u. Dostawała środki nawet od Starostwa więc miała czym się rządzić na bieżąco. Jak znajdę ten wykaz ile środków finansowych w tamtym czasie przekazano, to na pewno opublikuję, bo na pewno ten artykuł gdzieś schowałam na pamiątkę.
  Następna sprawa: zachowujecie się tak jakbyście nie znali sytuacji szpitali w całym kraju. Słupecki z porównaniu z innymi wcale źle nie stoi. Różnica między miastami jest tylko taka, że wśród słupeckich radnych jest paru krzykaczy którzy wywołują sensację. Nawet na wiele innych tematów. W innych miastach, tak myślę…radni są bardziej inteligentni i normalni. Na razie tyle…

  1. Zenka nie masz zielonego pojęcia a mądrą udajesz ,,niech ruszą do NFZ i siłą wyciagną pieniądze” ha,ha,ha a siekiery czy kosy maja zabrać by ich tam postraszyć takie banialuki może wypisywać jedynie Zenka.Pani Pachciarz dostawała środki nawet od Starostwa a dzisiaj Starostwo nie daje bo nie ma ale ty tego nie rozumiesz i wg ciebie mają dawać i koniec a skąd tego już nie potrafisz powiedzieć.Jednym słowem reprezentujesz tok myślowy takiego zaściankowego krzykacza który potrafi tylko wrzeszczeć.

   1. Mieciu, to ty albo jesteś zaściankowym krzykaczem albo nie znasz się na niczym.Piszesz byle pisać. Napisz coś mądrego…jakieś wyjście z sytuacji…Nie, nie…myślę że od miecia nic nie można wymagać. Tylko krytyka innych. Przyszło mi na myśl, że to czyjś „przydupas” więc lepiej nie brać pod uwagę tego co pisze. Tok myślenia ” z góry ukształtowany”
    Nie wie, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nie wszyscy wiedzą to samo.

 11. Zenka nikt ci nie zabrania mieć swojego zdania tylko niech ono będzie mądre siłą kazałaś wyciągać pieniądze z NFZ,bredziłaś o poparciu PSL i to są twoje mądre zdania ha,ha,ha.Wyjście z sytuacji jest jedno a mianowicie wulgarnie mówiąc ciąć i to ostro sute pensyjki lekarzom a jak im się nie podoba to droga wolna chyba że nasza ,, uczona” Zenka dołoży ze swoich.

 12. Przemądrzały Mieciu! Idź na dyrektora szpitala i będziesz miał pole do popisu. Będziesz miał okazję zrealizować swoje pomysły. A siła to nie oznacza tylko… siekiery, kosy czy pięści. Są jeszcze sądy, komornicy itp. Nie wiem czego się boi dyrektor, że nie wystąpił jeszcze do sądu przeciwko NFZ, to jest sprawa do wygrania. Na pewno liczył się z tym, że by Go usunęli ze stołka dyrektorskiego. I tak usuną …masz szansę.
  A tak naprawdę to Ty wcale nie jesteś Mieciu, tylko…

 13. Nasza ,,uczona” Zenka doszła do wniosku że siekierami,kosami,pięściami nic nie osiągnie to teraz chce walczyć przy pomocy Sądów,Komorników tylko nie ma zielonego pojęcia że NFZ jak to się popularnie mówi groszem nie śmierdzi i dlatego nie przelewa należnych Szpitalom pieniędzy.Dyrektorem nie mam aspiracji być niech tego trupa leczą ci którzy go do takiego stanu doprowadzili ustalając lekarzom olbrzymie jak na nasze warunki pensyjki czego nasza ,,uczona” Zenka nie widzi.

  1. Też mogłeś się uczyć, a lekarzom nie zazdrość. Wiem, że zarabiają bardzo dużo ale sami sobie tego nie dali. Po prostu potrafią – jak żadna inna grupa zawodowa walczyć o pieniądze. Walczą…ale ktoś im to daje…W innych zakładach pracy to by się nie udało.shall

 14. Oj, Mieciu, Mieciu…Co Ty wiesz o Narodowym Funduszu Zdrowia i o środkach finansowych jakimi dysponują??? Domyślam się, że nic. Nie mam zamiaru z tego względu z Tobą dyskutować. Nawet nie jesteś w stanie zrozumieć pisanych tekstów i podtekstów. Mi do głowy by nie przyszło nawet użycie siekier, kos czy pięści. Na taki pomysł wpadają tylko buntownicy którzy nic nie potrafią zrobić. Tacy jak Ty np.!

 15. No i nasza ,,uczona”” Zenka mocno się nadymała i jakie złote myśli z siebie wydaliła ho ho uczona ta Zenka można jej śmiało powierzyć kupno jajek na targowisku bo o ratowaniu z długów Szpitala to ona nie ma zielonego pojęcia.A do NFZ radzę nie jechać i siłą pieniędzy wymuszać bo zadzwonią po Policję i dostaniesz Zenka pałą przez plecy i z bólu narobisz w majtki.

 16. Tyle lat już istnieje gazeta słupecka. Było bardzo dużo komentarzy różnego typu, nawet złośliwe. Ale takich durnych komentarzy jakie pisze Mieciu to chyba nie było. Człowieku,myślę, że nawet jajek na targu nie potrafiłbyś kupić bo na pewno nie umiałbyś policzyć pieniędzy aby za nie zapłacić.
  Nawet nie wiesz co pisać na tak ważny temat jakim jest dobro naszego szpitala. Nie wymaga się jednak od takiej osoby jak ty niczego mądrego jeśli potrafisz używać tylko takich słów jak kosa,sierp czy jajka. Oj daleko masz do administracji…daleko!

 17. No i znowu nasza ,,uczona” Zenka pisze by pisać ale czego mądrego można od niej więcej wymagać jak ona nie pamięta swojego ,, bojowego ” pierwszego wystąpienia kiedy to radnym i staroście dała polecenie by ruszyli do NFZ i nawet siłą wyciągnęli pieniądze ha,ha,ha.Faktycznie różne były komentarze ale ,,najlepsze” napisała nasza ,,uczona” Zenka ha,ha,ha.Zenka napisz jedno mądre zdanie jak należy ratować Szpital to będziesz na pewno pozytywnie oceniona.

 18. No i dobrze, że ten „nie uczony” zadymany Mieciu któremu w głowie były tylko kosy,sierpy,pałki policyjne i majtki przestał brednie wypisywać. Myślę,że ślęczy teraz nad encyklopedią i słownikiem wyrazów obcych i „studiuje”słownictwo.S podziewam się chociaż jednego komentarza, normalnie myślącego Miecia.

 19. Zenka widzę że trochę się poprawiłaś ale w dalszym ciągu nie pamiętasz że to Ty chciałaś siłą wymuszać pieniądze z NFZ,źle natomiast myślisz o tym ślęczeniu,dużo zdrowia Zenka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *