List otwarty + kilka uwag mieszkańca

11 września, 2010

Po raz kolejny informujemy, iż ostatnie artykuły zamieszczane w Gazecie Słupeckiej w rubryce dotyczącej Gminy Rzgów są tendencyjne i nie oddają rzeczywistości oraz stanu faktycznego. Radni i władze gminy nie życzą sobie, aby takie artykuły ukazywały się dalej. Strona ta powinna być poświęcona gminie i jej promocji , a nie promocji osób prywatnych. Szczególnie widać to w ostatnim numerze gazety.

Na podstawie fotografii zamieszczonych przez redaktora Tomasza Frankowskiego można wysunąć wnioski , że największą atrakcją „Dni Rzgowa” byli: Iwona Maciejewska w towarzystwie kierownika USC w Rzgowie Wojciecha Koszala, Andrzej Grzeszczak smakujący potrawy w towarzystwie pani Magdy, Marek Przespolewski utrwalający imprezę na filmie video , radny powiatowy Stefan Dziamara witający się z gospodyniami, kandydat na następcę dyrygenta rzgowskiej orkiestry OSP.

Według organizatorów i licznie zgromadzonej publiczności atrakcję stanowiły przede wszystkim wspaniałe stoiska przygotowane przez KGW, których redaktor nie pokazał. Godne upamiętnienia były występy dzieci z Domu Kultury w Kowalewku i zaproszone gwiazdy „Don Vasyl” i „Łukash”. Tymczasem gazeta nie zamieściła ani jednego zdjęcia oddającego rzeczywisty charakter tej imprezy. Nie jesteśmy przeciwni prowadzenia kroniki towarzyskiej , ale prosimy to robić na innej stronie, a nie w rubryce poświęconej Gminie Rzgów.

Oczekujemy sprostowania i zamieszczenia fotografii odzwierciedlających faktyczny przebieg imprezy. Zapewniamy Pana ,że z publiczności można było wybrać bardziej atrakcyjne osoby , niż przedstawione przez redaktora. Ubolewamy nad jego gustem. Skoro redaktor Tomasz Frankowski nie potrafi zrobić odpowiednich zdjęć, zezwalamy na ich wybór z naszej strony internetowej. Gdyby redaktor miał kłopoty z wyborem, służymy pomocą.
Organizatorzy IV edycji Dni Rzgowa

•••

Kilka uwag do listu otwartego

Po przeczytaniu listu otwartego do Redaktora Naczelnego Gazety Słupeckiej zamieszczonego na stronie internetowej gminy Rzgów postanowiłem coś niecoś napisać:Obecna władza za jaką się podaje chyba utraciła poczucie rzeczywistości w czasach jakich żyje, chyba że jeszcze tkwi w utraconym socjalizmie. Mama nadzieję , że Pan redaktor uważnie przeczyta wypisywane brednie i się odniesie do nich odpowiednio. Jak zauważyłem to na 23 stronie Gazety Słupeckiej jest o Rzgowie i o Dniach Rzgowa , to jak można było pisać że nie pokazuje się i nie promuje gminy Rzgów

Cytat „Radni i władze gminy nie życzą sobie, aby takie artykuły ukazywały się dalej. Strona ta powinna być poświęcona gminie i jej promocji, a nie promocji osób prywatnych”. a w podpisie listu „Organizatorzy IV edycji Dni Rzgowa”. Pytanie czy włodarz tej gminy uzyskał taką zgodę i akceptację do formułowania takich wypowiedzi w imieniu Rady. Władze gminy nie życzą sobie, tzn. kto to jest władza gminy? , kogo wójt uważa za władzę gminy. Natomiast pod listem podpisuje się „Organizatorzy IV edycji Dni Rzgowa” a jak zdążyłem przeczytać zamieszczone zaproszenie na stronie internetowej gminy to organizatorami IV edycji Dni Rzgowa byli : rada gminy i urząd gminy a urząd gminy to nie władza gminy.

Jakoś nie mogę się połapać, kto jest kim i w czyim imieniu i interesie list został napisany, bo nie chyba w interesie mieszkańców tej gminy. Kolejny cytat z listu otwartego „Tymczasem gazeta nie zamieściła ani jednego zdjęcia oddającego rzeczywisty charakter tej imprezy.” Gdyby P. redaktor był trochę dłużej to miałby Pan okazję zamieścić odpowiednie zdjęcia. Ja się pytam Panie Redaktorze dlaczego Pan nie poprosił i nie zapytał się władzy Rzgowa chociaż nie potrafię bliżej określić, kto pod tą nazwą się kryje i nie skonsultował się Pan co zamieścić i co napisać w niezależnej gazecie , jak Pan mógł. Pisać i zamieszczać takie rzeczy, nie pytając władzy gminy.

Cytat „Oczekujemy sprostowania i zamieszczenia fotografii odzwierciedlających faktyczny przebieg imprezy.” – szkoda Panie redaktorze , że dziennikarze nie zostali trochę dłużej, bo na pewno zdjęcia byłyby ciekawsze i odzwierciedleniem jak się bawili pracownicy samorządowi i władza gminy. Myślę Panie Redaktorze , że bezczelność obecnej władzy i arogancja wykazana w liście otwartym jest tak duża , że nie pozostanie bez Pańskiego echa. Czas na zdecydowane działanie. Ta Pani to już nie z tej epoki ona tkwi jeszcze w głębokim socjalizmie jest pewna i przekonana jak w tamtych czasach rządziła i trzęsła całą gminą i do tej pory to robi i uchodzi jej to bezkarnie.

Nie chcę dalej polemizować ale jestem ciekawy czy wójt czyli władza gminy wyciągnie wnioski służbowe w stosunku do niektórych osób (pracowników zamieszczonych na zdjęciach. Cytat z listu „Zapewniamy Pana, że z publiczności można było wybrać bardziej atrakcyjne osoby, niż przedstawione przez redaktora. Ubolewamy nad jego gustem.” I tu po raz kolejny Panie Redaktorze podpadł Pan Wójtowi „władzy gminy” ( to określenie kojarzy mi się z czasów PRL-u my władza się nie damy) jak Pan mógł nie dostrzec tak ważnych osobistości jak władza gminy. Na następny raz na taką imprezę niech Pan wyśle redaktora, który ma gust, bo znów się Pan narazi władzy gminy.

Panie redaktorze ma Pan wybierać bardziej atrakcyjne osoby a nie…A tak już na poważnie to jakim prawem wójt na stronie internetowej gminy zamieszcza list otwarty do Gazety Słupeckiej, pisząc swoje sugestie i załatwiając swoje interesy, bo na pewno nie gminy. cytat ” Skoro redaktor nie potrafi zrobić odpowiednich zdjęć” co miała na myśli władza gminy „odpowiednich zdjęć” (czy może to była zła jakość nie z tej strony pokazane zdjęcia, czy może pogoda przeszkodziła i zdjęcia w tym szkwale i pod słońce nie wyszły odpowiednio, a może władzy gminy nie podobały się osoby , twarze – no tak panie redaktorze takich zdjęć się nie robi w takich sytuacjach i w takim stanie, jak Pan mógł.

Cytat ” Po raz kolejny informujemy, iż ostatnie artykuły zamieszczane w Gazecie Słupeckiej w rubryce dotyczącej Gminy Rzgów są tendencyjne i nie oddają rzeczywistości oraz stanu faktycznego.” P. Redaktorze czy to prawda , że Pan po raz kolejny zamieszcza tendencyjne artykuły i nie oddające rzeczywistości oraz stanu faktycznego tzn, że te zdjęcia sfałszował Pan z Dni Rzgowa oj nieładnie Panie redaktorze, pewnie Pan obrabiał te zdjęcia photoshopie. Panie redaktorze jak Pan zauważył po przeczytaniu tego listu to obecna władza jest uczulona na szatynki Panią Magdę, która została utrwalona na zdjęciu Dni Rzgowa, dlaczego na tych zdjęcia nie ma obecnego wójta Rzgów (bo chyba nie gminy) zamieścił by Pan i miał by Pan święty spokój.

Panie Redaktorze podpadł Pan obecnej władzy. Tak na koniec ponieważ czytuję Pańską gazetę ale nie nabywam jej w Rzgowie bo nie ma takiej możliwości . Myślę, że czas wielki na zadanie pytania otwartego i publicznie skierowanego do obecnej władzy, podobnego za co obecnie tłumaczy się wójt gminy Lądek , Starego Miasta czy miasta Konina. Myślę, że już przyszedł na to czas aby zadać takie pytanie.
Pozdrawiam – Mieszkaniec Rzgowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *