Ma talent

17 listopada, 2010
Jan Dolatowski wraz ze swoimi rodzicami podczas finału konkursu 2 czerwca 2010r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu
Jan Dolatowski wraz ze swoimi rodzicami podczas finału konkursu 2 czerwca 2010r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Laureat konkursu plastycznego „Moja rocznicowa moneta spod Grunwaldu”
Laureat wielu konkursów plastycznych. Skromny, nielubiący rozgłosu, jednak może być przykładem dla swoich rówieśników – Jan Dolatowski, lat dziewięć i pół – 24 października, w Wielkopolski Muzeum Wojskowym w Poznaniu odebrał główną nagrodę w konkursie plastycznym „Moja rocznicowa moneta spod Grunwaldu”.

Jan Dolatowski jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy, uczy się w klasie IVc; interesuje się historią, językiem polskim – lubi pisać wypracowania, także próbuje swych sił w pisaniu i recytacji poezji. Jednak największą pasją jest plastyka. Lista sukcesów Jasia jest długa. Wśród tych ostatnich wyliczyć można: III miejsce w szkolnym konkursie historycznym – sukces był tym większym, gdyż Jaś konkurował z uczniami klas szóstych;

Jasiek jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kreska” – nagrodę odebrał w lutym 2009r. w Radziwiłłowie Mazowieckim; w czerwcu 2010r. otrzymał wyróżnienie w szkolnym konkursie „Na najciekawszy projekt zakładki” oraz zdobył nagrodę, zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Narodowe w Poznaniu „Moja przygoda w muzeum. Arcydzieła”.

Najnowszym sukcesem Jasia jest pierwsza nagroda w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Moja rocznicowa moneta spod Grunwaldu” na projekt monety lub banknotu upamiętniającego 600-lecie bitwy pod Grunwaldem. Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolskie Muzeum Wojskowe – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu i towarzyszy wystawie „Grunwald 1410 w artystycznej rekonstrukcji historycznej”.

Jan Dolatowski wykonał graficzny projekt monety grunwaldzkiej – projekt, który przyniósł mu zwycięstwo. 24 października w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w Poznaniu Jaś odebrał nagrodę. Utalentowany czwartoklasista sam wyszukuje informacji o konkursach w Internecie, jednak jak sam mówi, nie robi tego dla zdobywania nagród, tylko dla sprawdzenia swoich umiejętności i swoich pomysłów.

Rodzice Jasia – Iwona i Maciej Dolatowscy kibicują swojemu dziecku, pomagają i wspierają. Tato jest na przykład głównym kurierem, który odpowiedzialny jest za terminowe dostarczanie prac. Jaś jest niezwykle skromny, ale także uparty – to wielka indywidualność. Jasiowi gratulujemy talentu i sukcesów, a rodzicom wyjątkowego dziecka. Dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *