Mamy plac zabaw – w jedności siła

15 lutego, 2011
Burmistrz Michał Pyrzyk dziękuje mieszkańcom Słupcy i całego powiatu za włączenie się w akcje i zmotywowanie przyjaciół, rodzin zamieszkałych w całej Polsce do wspólnego zjednoczenia dla Słupcy
Burmistrz Michał Pyrzyk dziękuje mieszkańcom Słupcy i całego powiatu za włączenie się w akcje i zmotywowanie przyjaciół, rodzin zamieszkałych w całej Polsce do wspólnego zjednoczenia dla Słupcy

Plac zabaw na Święto Rodziny
Jesteśmy szczęśliwi i nie kryjemy radości ze zwycięstwa w konkursie na budowę placu zabaw. Wygraliśmy z Głogowem 25 sms-owymi głosami. Jeszcze nie jest znane dokładne miejsce, gdzie Fundacja Muszkieterów i właściciele sklepów Intermarche i Bricomarche wybudują w Słupcy plac zabaw, ale wiadomym jest, że jego uroczyste otwarcie odbędzie się w najbliższe Dni Rodziny organizowane w naszym mieście. Wygraliśmy, a to dzięki temu, że zmobilizowaliśmy się, zjednoczyliśmy siły, zaangażowaliśmy do wspólnej zabawy swoich przyjaciół, znajomych i rodziny z całej Polski – w sumie na Słupcę, sms-em, którzy już wszyscy znają, PLAC 144 na nr 70068, oddano 14656 głosów.

Konkurs Fundacji Muszkieterów, sklepów Intermarché i Bricomarché „Zagłosuj na swoje miasto” dobiegł końca 31 stycznia. Wygraliśmy, ale nie było łatwo. Każdy, kto śledził smsowe potyczki, najpierw Słupcy i Andrychowa, a potem już Słupcy i Głogowa, przez pewien czas Głogowa i Słupcy, wie, że emocji było co niemiara. W poniedziałek do północy nie spaliśmy, aby zobaczyć końcowy wynik.

Dyrektor Przedszkola Nr 1 Dorota Madaj razem z rodzicami włączyła się w akcję sms-ową
Dyrektor Przedszkola Nr 1 Dorota Madaj razem z rodzicami włączyła się w akcję sms-ową

Zanim jednak nadszedł 31 stycznia, wszyscy zastanawialiśmy się – skąd wziąć jeszcze więcej głosów? W akcję promującą włączyli się wszyscy: szkoły, przedszkola miasta i powiatu słupeckiego, władze samorządowe, kapłani zachęcali z ambony, podczas koncertów, spotkań towarzyskich i studniówek namawiano do głosowania, pomagali nam mieszkańcy wielu miast Polski, w tym pobliskiego Konina, gdzie Radio Konin i TV Konin, zachęcały swoich mieszkańców do zjednoczenia się ze Słupcą.

Wygraliśmy z Głogowem tylko 25 głosami i plac zabaw Muszkieterów będzie w Słupcy!

Pani Kasia, pracująca w słupeckim salonie Orange także głosowała i zachęcała klientów – Atmosfera była gorąca. Nie tylko sprzedawaliśmy telefony, ale także zachęcaliśmy do głosowania.

Pan Krzysztof – Z żoną kibicowaliśmy bardzo mocno, zachęcaliśmy wszystkich, a w ostatni wieczór siedzieliśmy do późna i obserwowaliśmy wyniki i udało się.

Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk
Udało się. Słupca wygrała plac zabaw, ale uczyniliśmy to tylko i wyłącznie dzięki głosom naszych mieszkańców oddawanym na nasze miasto. Ciekawe jest to, że w akcję włączyli się Słupczanie, którzy na co dzień mieszkają, studiują w innych miastach i tym pomysłem, tą akcją zarazili wiele osób w całej Polsce. Otrzymaliśmy sygnały, że do Bałtyku, aż po Tatry wysyłane były głosy na plac zabaw dla dzieci. Jako Urząd włączyliśmy się w tę akcję, gdyż uważaliśmy, że jest to bardzo dobra promocja dla Słupcy. Podejrzewam, że w Głogowie każdy już wie, gdzie leży Słupca i ilu ma mieszkańców. Myślę, że my o Głogowie też wiemy znacznie więcej. Słupca poprzez ten konkurs została zapromowana i będzie rozpoznawalna. DZIĘKUJEMY WAM! Słupeckie dzieci będą miały miejsce do zabaw dzięki Waszej waleczności i mobilizacji, to wspaniale, że mogliśmy BYĆ RAZEM I RAZEM ZROBIĆ COŚ DOBREGO. Udowodniliśmy, że w JEDNOŚCI SIŁA – tylko tak mogliśmy wygrać z dużo większym Głogowem, któremu serdecznie gratulujemy drugiego miejsca i dziękujemy za wyrównaną walkę. Dostarczyliście nam nie lada emocji, dzięki Wam rywalizacja nabrała tempa, a my poczuliśmy adrenalinę! DZIĘKUJEMY!

Pani Kasia, pracująca w słupeckim salonie Orange także głosowała i zachęcała klientów
Pani Kasia, pracująca w słupeckim salonie Orange także głosowała i zachęcała klientów

Walczyliśmy do samego końca, dzięki wsparciu wielu osób, w tym władz miasta. Udało się nam wygrać, to cieszy. Fundacja Muszkieterów postawiła już troszkę takich placów. W Słupcy lokalizację placu zabaw wskażą władze miasta, myślę, że będzie to miłe i przyjemne miejsce. Oczywiście na nowy, kolejny plac zabaw w Słupcy, czekają najmłodsi. Przedszkolaki z “Jedynki” chcą, aby na placu postawiono zjeżdżalnie, huśtawki i żeby przywieziono piasek.

Dyrektor przedszkola Dorota Madaj, która także z rodzicami włączyła się w akcję sms-ową, cieszy się, że w Słupcy powstanie kolejne miejsce, gdzie rodzice będą mogli spędzać czas z dziećmi. Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu – zjeżdżać, wspinać się, huśtać i biegać – ważne, żeby miejsce zabaw było miejscem bezpiecznym, a takim zapewne będzie nowy kolorowy plac zabaw od Fundacji Muszkieterów.

Co jednoczy Słupczan? – znamy już odpowiedź na to pytanie.

14656
Tyle osób od połowy listopada do 31 stycznia wysłało SMS o treści PLAC 144 na nr 70068

3 lata
Tyle czasu buduje place zabaw dla dzieci w miejscach gdzie stoją sklepy Muszkieterów

57 placów zabaw
Tyle placów postawiono do tej pory

Niespełna 2000
Tyle głosów sms-ów najwięcej otrzymali dotychczasowi zwycięzcy konkursu

30 000
Taka będzie wartość placu zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *