Mariusz Błaszczak przyjedzie do Słupcy

3 grudnia, 2013

Mariusz Błaszczak przyjedzie do SłupcyW najbliższą niedzielę 8 grudnia do Słupcy przyjedzie szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak to jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał go na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pełnił tę funkcję również w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. 27 marca 2007 został powołany na stanowisko ministra w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. 7 września tego samego roku odwołano go z tej funkcji z jednoczesnym powołaniem na sekretarza stanu w KPRM przy zachowaniu stanowiska szefa kancelarii. Od 11 września do 16 listopada 2007 ponownie był ministrem bez teki. W marcu 2009 został rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego PiS, a 3 sierpnia 2010 przewodniczącym klubu parlamentarnego tej partii. Funkcje tę piastuje do dziś. Wizyta Mariusza Błaszczaka wiąże się z rozpoczęciem przez partię ofensywy samorządowej.

„Jesteśmy już na finiszu tworzenia list na przyszłoroczne wybory samorządowe. Pobyt Mariusza Błaszczaka to także czas na rozmowy nad naszym programem samorządowym. Podczas spotkania będziemy mówić o problemach służby zdrowia, zastanowimy się dlaczego bezrobocie w powiecie słupeckim jest tak duże. Podyskutujemy o wykorzystaniu środków unijnych. Oczywiście nie zabraknie analizy aktualnej sytuacji społeczno – politycznej” – mówi Waldemar Miernik pełnomocnik miejsko – gminny PiS w Słupcy.

Niedzielne spotkanie w sali Miejskiego Domu Kultury w Słupcy rozpocznie się o godzinie 16.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *