Marsz po zdrowie „Nordic walking”

7 października, 2010
Marsz po zdrowie „Nordic walking” -  fot. Janusz Wiśniewski
Marsz po zdrowie „Nordic walking” - fot. Janusz Wiśniewski

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Słupcy we współpracy z Burmistrzem Miasta Słupca, Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy oraz MOSiR zorganizowała 25.09.2010 roku marsz po zdrowie z kijkami nordic walking.

Inicjatorem i głównym organizatorem była Małgorzata Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy. Start wyznaczono sobie na kompleksie boisk ORLIK 2012. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem udział wzięło prawie 100 osób. Wszystkich uczestników powitała Agnieszka Dybała – Kamińska dyrektor PSS-E w Słupcy.

Instruktaż jak należy prawidło dobierać kijki, jak przeprowadzić rozgrzewkę, prawidłowo chodzić z kijkami oraz historię powstania nowej dyscypliny przedstawił Waldemar Flisiak on też przeprowadził rozgrzewkę oraz poprowadził marsz. Metę wyznaczono sobie na strzelnicy MOSiR zakończoną wspólnym grillowaniem.

Uczestników częstowano drożdżówkami, kiełbasą z grilla, napojami zimnym oraz herbatą. Wśród uczestników wylosowano nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Słupcy krokomierze, które wręczał Burmistrz Michał Pyrzyk.

Plakietki dla wszystkich uczestników zasponsorowało Starostwo Powiatowe w Słupcy. Drożdżówki zabezpieczył GS Strzałkowo, napoje zimne Hurtowania Delikates z Słupcy. Marsz wsparła Firma Intermarche z prezesem Maciejem Ćwiklińskim na czele.

Uczestnicy marszu podkreślili potrzebę organizacji takich imprez. Jak powiedziała dyrektor Agnieszka Dybała – Kamińska PSS-E znana jest bardziej jako organ kontrolujący, ale od wielu lat prowadzi szczególnie w szkołach wiele programów dotyczących zdrowia, uczestniczy w imprezach organizowanych przez powiat i miasto, wystawia swoje stoisko, wykonywane są badania np. ciśnienia, zawartość cukru w organizmie, czy zawartości nikotyny. Obsługę grila zapewnili pracownicy PSSE w Słupcy. Bardzo udana impreza, dopisali uczestnicy oraz pogoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *