Marta i Kacper finalistami konkursów rangi wojewódzkiej

31 marca, 2021

Kolejni uczniowie z naszego powiatu zostali finalistami konkursów rangi wojewódzkiej. Marta Kasprzyk została Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, a Kacper Kasprzak  finalistą w konkursie biologicznym. Oboje uczęszczają do klasy VIIIa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie.

Marta zdobyła 20 pkt. w konkursie co dało jej wynik – 50%. Do zawodów przygotowywała się wraz z mamą i nauczycielką matematyki Iwoną Remik. – Był to etap wojewódzki, więc te zadania były troszkę trudne, ale spodziewałam się też troszkę trudniejszych. Dla mnie najłatwiejsze były zadania z osiami, a najtrudniejsze z objętością. Dziennie na naukę matematyki poświęcałam około godzinę, zależy ile lekcji miałam – o swoim sukcesie powiedziała Marta Kasprzyk.

Kacper zdobył natomiast 25 pkt. co dało mu wynik – 63%. –Dostać się do tak elitarnego grona, chociaż było to 100 osób z Wielkopolski, to dla mnie ogromny zaszczyt. Poziom trudności w zadaniach był bardzo zróżnicowany. Zdarzały się zadania dosyć proste, na które od razu można było napisać odpowiedź. Były też zadania skomplikowane, w których trzeba było się bardziej natrudzić. Zawsze mnie ciągnęło do biologii. Lubię obserwować przyrodę, patrzeć na zachowania zwierząt, na otaczający świat, jakimi prawami się rządzi. Ta wiedza na pewno przyda mi się w życiu. Czas, który poświęciłem na naukę nie jest czasem straconym. Bardzo dziękuję Pani Wojtaszak i moim rodzicom, którzy mnie bardzo wspierali, siostrze, babci. Cieszę się, że mogłem reprezentować szkołę najlepiej jak potrafiłem – powiedział Kacper.

Wypowiedzi uczniów pochodzą z nagrań umieszczonych na stronie internetowej ZSP w Strzałkowie. Marcie i Kacprowi gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów na drodze naukowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *