Mercedesy w gminie Słupca

10 maja, 2010
Przekazanie niemieckich Mercedesów nastąpiło na placu Urzędu Gminy w Słupcy
Przekazanie niemieckich Mercedesów nastąpiło na placu Urzędu Gminy w Słupcy

Strażackie mercedesy z Niemiec w gminnych jednostkach OSP
W piątek, 23 kwietnia, wójt Grażyna Kazuś przekazała dwa strażackie samochody marki Mercedes 308, strażakom z jednostek OSP Pokoje i OSP Wierzbocice. Pełnowartościowe auta przyjechały do Słupcy z zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Weimar w ubiegłym tygodniu.

W minionym roku burmistrz Gminy Weimar Volker Muth zadeklarował przekazanie dwóch lekkich wozów strażackich marki Mercedes 308. Nie są to samochody nowe, ale co by nie powiedzieć, Mercedes nawet z przebiegiem ok. 18 tys. km, i tak jest lepszy od wiekowego Żuka. Strażackie auta w minionym tygodniu przyjechały do Słupcy pod okiem Aleksandry Kazuś-Wróblewskiej. Germanistka udała się do dwóch jednostek, które zechciały samochody przekazać, a były to jednostka strażacka z miejscowości Allna, i jednostka z miejscowości Volfhause.

– Bardzo się cieszymy, że nasze jednostki strażackie mogły skorzystać z tej wyjątkowej darowizny. Jestem przekonana, że Mercedesy doskonale będę się spisywały w naszych jednostkach. – powiedziała wójt Grażyna Kazuś.

Ponadto wójt Kazuś składa serdeczne podziękowania dyrektor Publicznego Gimnazjum w Drążnej Danucie Samul za oddelegowanie germanistki w celu sprowadzenia samochodów do Polski. Prezesi jednostek OSP dh Karol Przybylski i dh Waldemar Szygenda złożyli serdeczne podziękowania wójt Grażynie Kazuś za przekazanie samochodów. Stare Żuki, które są własnością jednostek najprawdopodobniej zostaną sprzedane, a fundusze z ich zbycia zostaną przeznaczone na doposażenie, bądź prace modernizacyjne aut.

Z darczyńcami z Niemiec gminni strażacy będą mogli się spotkać podczas tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych, które odbędą się 30 maja w Kowalewie Opactwie. W tym też dniu odbędzie się uroczyste i oficjalne przekazanie strażackich mercedesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *