Miał prawie 8 promili we krwi!

12 grudnia, 2010
Miał prawie 8 promili we krwi!
Miał prawie 8 promili we krwi!

Nawet biegli nie mogli uwierzyć
3 listopada w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku w Nowej Wsi (gmina Zagórów). Śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym marki VW passat. Prokuratura czekała na wyniki badań krwi kierującego. Okazało się, że miał ok. 8 promili alkoholu w swym organizmie.

Do tragedii doszło około godziny 5:30. Mieszkaniec Michalinowa Oleśnickiego prawdopodobnie na skutek nadmiernej szybkości na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze po czym uderzył w drzewo. 30-latek nie przeżył tego zderzenia. Miesiąc po wypadku okazało się, że nie tylko nadmierna prędkość mogła być przyczyną wypadku. Według wszelkich badań samochód był sprawny, więc nie ma mowy o awarii układu hamulcowego czy kierowniczego. W tym przypadku przyczyną był alkohol.

Jak mówi Prokurator Rejonowy Marek Kosmalski: „Po uzyskaniu wyników badania krwi biegli musieli sprawdzić czy nie popełnili błędu. Wynik był tak szokujący, że lekarze nie mogli uwierzyć i sprawdzali czy nie nastąpiły żadne zakłamania laboratoryjne. Mężczyzna miał ok. 8 promili alkoholu we krwi. Dawka śmiertelna jest około 4 promile. Powtórzone badania na zawartość alkoholu potwierdziły wynik pierwszego badania. Stężenie alkoholu przekraczało wszelkie możliwe zdrowo-rozsądkowe normy.”

  1. Polak potafi wypić wiadro i jeszcze udawać trzeźwego, potem tak się kończy jak na załączonym zdięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *