Michał Pyrzyk z jednogłośnym wotum zaufania i absolutorium

24 czerwca, 2021

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Słupcy (24.06) burmistrz Michał Pyrzyk otrzymał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu jednogłośnie. To już 15 raz jak radni obdarzyli burmistrza zaufaniem. Za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium byli wszyscy obecni na sali posiedzeń radni miejscy, przy nieobecności jednej osoby.

Po głosowaniu głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Andrzej Szymkowiak;

– Muszę powiedzieć, że nie często zdarza się, że absolutorium uchwala się z taką przewagą głosów, właściwie jednogłośnie, świadczy to o bardzo dobrej współpracy pana burmistrza, a również jednostek podporządkowanych, dyrektorów, pracowników urzędu, radnych miasta Słupcy i oczywiście mieszkańców, którzy płacąc podatki uczestniczą w życiu miasta – powiedział Szymkowiak.

Burmistrz Michał Pyrzyk podziękował, za taką ocenę jego pracy radnym;

– Jest to wyjątkowe dla mnie z dwóch powodów, przede wszystkim z tego powodu, że wysoka rada udziela mi tego absolutorium już po raz piętnasty, czas szybko mija. Wśród tych piętnastu lat, ten rok za który udzieliliście mi państwo absolutorium, był chyba najtrudniejszy, naznaczony COVIDem, skończył się postępującym lockdownem i nikt nie wiedział co będzie dalej. Mieliśmy kilka takich momentów krytycznych w ubiegłym roku, pierwszy z nich to ten kiedy przestały wpływać nam do budżetu miasta udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych i pojawiła się groźba wielkiej dziury budżetowej. Niemniej, dzięki wspólnym działaniom, mogliśmy przez ten rok przejść w miarę suchą nogą i zrealizować szereg inwestycji – powiedział burmistrz Michał Pyrzyk, który przypomniał o zakończeniu największej spośród wszystkich inwestycji ubiegłego roku – krytej pływalni. 

  1. Dlaczego na stronie BIP Urzędu Miasta zablokowany jest dostęp do informacji publicznej jaką jest transmisja z obrad ostatniej sesji Rady Miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *