Mikołajewski i Banaszak gotowi…

12 października, 2010

…na walkę z Pyrzykiem
Według kalendarza wyborczego do 4 października komitety wyborcze były zobowiązane do rejestracji. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że oprócz komitetów partyjnych powołano do życia kilka innych komitetów. W ubiegłym tygodniu na walkę o fotel burmistrza ostatecznie zdecydowali się Marian Banaszak i Jerzy Mikołajewski.

Dołączyli oni do trójki, która wcześniej ogłosiła swoje decyzje a są to: urzędujący burmistrz Michał Pyrzyk oraz kobiety Jarosława Kobos z SLD i Magdalena Plesińska z PO. Tak więc w tej chwili mamy 5 kandydatów, a ciągle nie znamy jeszcze decyzji Prawa i Sprawiedliwości.

DECYZJA MIKOŁAJEWSKIEGO
Jerzy Mikołajewski zdecydował się ostatecznie na start w wyborach na burmistrza Słupcy. „Jestem doświadczonym samorządowcem i moje dokonania zarówno jako burmistrza jak i teraz radnego powiatowego upoważniają mnie do zaprezentowania słupczanom mojej wizji miasta. Mam zupełnie inną wrażliwość niż obecna władza i dlatego wiem, że miasto i powiat mogą być kierowane sprawniej. Z dobrodziejstw powinni też korzystać wszyscy nie tylko pewna grupa. Czas przypomnieć sobie o najstarszych mieszkańcach Słupcy, którzy po naszym pięknym rynku i okolicach chodzą po dziurawych chodnikach, które nie pamiętają remontów i napraw” – mówi o swojej kandydaturze.

Jerzy Mikołajewski, mówiąc o swoich osiągnięciach wspomina przede wszystkim modernizację słupeckiej oczyszczalni ścieków, remonty słupeckich placówek oświatowych oraz adaptacje pomieszczeń na mieszkania socjalne dla najuboższych mieszkańców Słupcy. Były burmistrz, który ostatnie wybory przegrywał z Marianem Banaszakiem i Michałem Pryrzykiem mówi też o tym, że mimo zmieniającego się otoczenia w Słupcy samorząd nadal zbyt mało odważnie sięga po środki unijne.

„A jeżeli już miasto planuje wykorzystywać pieniądze z UE to albo roztacza przed nami nierealne wizje albo przypisuje sobie pomysły innych. Tak jest np. z zagospodarowaniem terenów od stawku do jeziora, które za mojej kadencji planowaliśmy realizować”.

Mikołajewski będzie startował z Komitetu Wyborczego Wyborców LEWICA. Do wyborów z jego komitetów wystartują zarówno kandydaci do Rady Miasta jak i kandydaci do Rady Powiatu ze wszystkich okręgów.

„Będą to osoby związane z lewicą z SdPl a także nowe twarze. Nazwiska podamy za kilka lub kilkanaście dni” – mówi Jerzy Mikołajewski.

UNIA SŁUPCZAN POWRACA
Unia Słupczan od ponad dziesięciu lat jest aktywna w życiu społecznym i politycznym miasta. Jednak cztery lata temu stowarzyszenie “kandydowało” do rady w koalicji prawicowej. Teraz władze US postanowiły stworzyć komitet pod własnym szyldem. Na jego czele stanie były burmistrz Marian Banaszak, który wystartuje też w wyborach na burmistrza.

„Na jakiekolwiek komentarze, nazwiska, czy program jeszcze trochę za wcześnie. Niedługo jednak podamy wszystkie ważne informacje” – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Marian Banaszak. Marian Banaszak poprzednio był kandydatem PiS na burmistrza. W tej chwili to ugrupowanie nie ogłosiło nazwiska swojego kandydata.

„Będziemy mieli bardzo silne nazwiska na listach do Rady Powiatu. Jednak w tej chwili nie mamy jeszcze zakończonych rozmów, kto mógłby reprezentować nas w wyborach na burmistrza” – mówi Jan Dąbek – pełnomocnik wyborczy PiS w powiecie słupeckim.

Komitet składający się z kilkunastu kandydatów na radnych zarejestrowało też stowarzyszenie “Słupca 2010”. W jego skład wchodzą dwaj dotychczasowi radni Zdzisław Wyszyński i Tadeusz Markiewicz. Na razie jednak nie wiadomo kto będzie ich kandydatem na burmistrza lub kogo ewentualnie zdecydują się poprzeć.

KILKA NIEZALEŻNYCH KOMITETÓW
Czas na zgłaszanie komitetów wyborczych minął 4 października o godz. 16.00. Do czasu zamknięcia tego wydania udało nam się dowiedzieć, że zgłosiły się następujące komitety: KWW Tadeusza Raczkowskiego, KWW Leona Machowiaka, KWW Kandydata Niezależnego Anny Kubickiej. O pozostałych komitetach powstałych przy okazji wyborów samorządowych poinformuje w najbliższych numerach Gazety Słupeckiej.

 1. PSL w mieście Słupca źle rządzi i nie należy go wybierać na następną kadencję

  Dzisiaj będzie prywata.
  Bo krótko mówiąc doznałem stanu wkurwu permanentnego gdy dowiedziałem się o tym:

  http://www.youtube.com/watch?v=oSj1BLbMpRI

  w programie tym:

  Błędne decyzje i opieszałość urzędników mogą stać się przyczyną katastrofy ekologicznej i zagłady życia w popularnym wśród wędkarzy z całej Polski Jeziorze Słupeckim. W listopadzie spuszczona została z niego woda, pod lodem udusiły się ryby, nikt nie spieszy się z ich usunięciem.

  a także w lokalnej Gazecie Słupeckiej

  Ale dlaczego zajmuję się tym właśnie faktem.
  Po raz że szkoda ryb 🙂
  po dwa że to moje rodzinne miasto, do tego z okien mojego rodzinnego domu owo jezioro jest widoczne i koi zszarpane nerwy lazurem swym i przyjeżdżając na wakacje wolałbym nie siedzieć w smrodzie, jaki już zresztą z jednej strony miasta dobiega z „Królestwa Kurczaka made in Konspol” z którym to żadna władza się nie uporała chociaż przed wyborami obiecuje że hoho.
  i wreszcie dlatego że w Słupcy od jakiegoś czasu na strategicznych pozycjach okopała się klika pana posła Eugeniusza Grzeszczaka obsadzając swoimi aparatczykami wszelkie możliwe stanowiska (jak to się na mieście mówi „żeby Eugieniusz gdy już mu się warszawa skończy miał miękkie lądowanie w powiecie”).
  A pisze o tym dlatego żeby uzmysłowić że PSL i jak się sama tytułuje partia chłopska i z natury bliska środowisku, ekologii itd… dała popis dyskwalifikującego zaniedbania. Tak więc przestrzegam ogólnie przed wybieraniem takowych ugrupowań (nawiasem mówiąc PSL od kilku już lat pokazuje że prostytucyjne przyklejanie się do rządzących stało się ich głównym celem) a lokalnie na tych państwa nie głosujemy
  http://miasto.slupca.pl/index.php?sekcja=strona&id=68
  i na tych państwa nie głosujemy.
  http://powiat.islupca.pl/strona93-Kadencja_2006___2010.html
  Oczywiście za sytuację można by tez winić wędkarzy i ich organizacje ale… ale władza chyba powinna być bardziej przewidująca tym bardziej że w poprzednich latach lód na jeziorze był i ryby żyły sobie w najlepsze…
  http://uwaga.wordpress.com/2010/03/09/psl-w-miescie-slupca-zle-rzadzi-i-nie-nalezy-go-wybierac-na-nastepna-kadencje/

 2. oli – ja doznałem stanu wkurwu permanentnego gdy klikając na pierwszy link z twojego komentarza przeczytałem: „Ten film wideo został usunięty przez użytkownika” – super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *