Młodzi przestępcy! Złodzieje kołpaków

9 kwietnia, 2011
Złodzieje kołpaków
Złodzieje kołpaków

Słupeccy kryminalni dzięki wnikliwej pracy operacyjnej i dobremu rozpoznaniu terenu ustalili trzech nastolatków w wieku 16-19 lat, którzy kradli kołpaki z samochodów zaparkowanych w Słupcy i Strzałkowie. Jeden z nich odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, dorosłym grozi do 5 lat więzienia.

W czasie kilku ostatnich dni trzech młodych mieszkańców gm. Strzałkowo uważało, że wpadli na świetny sposób na podreperowanie kieszonkowego.

„Podczas minionego weekendu kradli kołpaki samochodowe, które później jeden z nich wystawiał na sprzedaż na aukcjach internetowych. Jednak aby utrudnić dostęp do swojej osoby sprytny chłopak logował się na komputerze kolegi, na konto jego matki. Stróże prawa szybko wpadli na jego trop.” – informuje recznik słupeckiej policji Marlena Kukawka.

Podczas przeszukania w domu „przedsiębiorczego” 19-latka policjanci znaleźli ponad 70 kołpaków . W trakcie składania wyjaśnień młodzi mężczyźni przyznali się do kradzieży. Wstępne czynności w prowadzonym dochodzeniu pozwoliły na udowodnienie im kilkunastu czynów i spowodowanie ok. 4000 zł strat . Policjanci sprawdzają jak duża była skala tego przestępczego procederu.

Dlatego apelują do właścicieli samochodów, którzy w dniach 18-22 marca br. stwierdzili w swoich autach brak kołpaków, o zgłaszanie się do dyżurnego jednostki policji (nr tel. 632741211) lub do pokoju 19 (nr tel. 632741270) w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy przy ul. Poznańskiej 13. Policjanci proszą o kontakt mieszkańców Strzałkowa oraz Słupcy parkujących auta w okolicach Os. Niepodległości, ul. Orzeszkowej, Kilińskiego i Kościelnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *