Most w Lądzie nie będzie całkowicie zamknięty

8 czerwca, 2022

Tak zapewnił na dzisiejszej konferencji prasowej wicestarosta Czesław Dykszak.

– Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy 15 milionów złotych na przebudowę drogi powiatowej łączącą Słupcę ze Zagórowem. Z tego chcemy przeznaczyć 11,3 mln zł na przebudowę mostu na rzece Warta w miejscowości Ląd – poinformował Czesław Dykszak, wicestarosta. Inwestycje realizuje firma B4 z Warszawy. Prace już się rozpoczęły i mają potrwać do końca tego roku. – Wszystko na to wskazuje. Wspieramy wykonawcę, żeby zdanie było zrealizowane w czasie. Uzyskaliśmy informację, że nie zajdzie potrzeba całkowitego zamknięcia tej przeprawy. Będzie ona udostępniona dla mieszkańców. Przejazd będzie wahadłowy przy wykorzystaniu świateł. Jeżeli zajdzie potrzeba całkowitego zamknięcia przejazdu to prawdopodobnie dwa razy w roku we wrześniu i listopadzie – zapewniał Dykszak.

Powiat z programu Polski Ład otrzymał na przebudowę wspomnianego odcinka drogi kwotę 11 400 000 zł. – Nasz wkład będzie wynosił około 600 tys. Wszystko wskazuje na to, że do końca przyszłego roku ta droga zostanie przebudowana i będzie lepiej służyła mieszkańcom naszego powiatu. Z tych pieniędzy, które zostały z rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych zrealizujemy wjazd do miasta Zagórowa. Pozostało nam ok. 3,5 mln zł – powiedział Czesław Dykszak.

W ramach zadania most zostanie całkowicie przebudowany. Będą zmodernizowane także sieci elektryczne i teletechniczne. Zostanie wykonana również iluminacja świetlna. – W ramach przebudowy obiekt zostanie poszerzony o niecały metr. Będzie wygospodarowana ścieżka pieszo-rowerowa. Zostanie wykonana nowa płyta nadbetonu. Obecnie prowadzimy prace rozbiórkowe. Na dole przygotowujemy konstrukcje do renowacji powłoki malarskiej, która również będzie nowa. Do września powinniśmy zakończyć pierwszy etap przebudowy. Wtedy przerzucimy ruch na drugą stronę  – poinformował Michał Geiger, kierownik budowy. Zapewnił także, że nawet jeżeli most zostanie całkowicie zamknięty to służby ratownicze będą mogły dojechać do Zagórowa i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *