Na wigilii w Klubie Seniora Odrodzenie

26 grudnia, 2009
Kolęda z Seniorami
Kolęda z Seniorami

Burmistrz Michał Pyrzyk, starosta Mariusz Roga oraz dyrektor MDK Jarosław Dębski – 11 grudnia – byli gośćmi seniorów – członków Klubu Seniora Odrodzenie, którzy właśnie tego dnia spotkali się przy świątecznym stole.

Zaproszonych gości powitał prezes Klubu Grzegorz Petrowski, korzystając z okazji złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne, aby wszyscy seniorzy w tym samym składzie spotkali się za rok. Starosta Mariusz Roga powiedział m.in. –Minął rok, a spotykamy się ponownie, a to już jest wystarczająca radość, bo zdrowie i siły pozwoliły na to.

Państwo w życiu zrobiliście tak wiele, że teraz powinniście tylko odpoczywać i korzystać z tego co my, kolejne pokolenie, mamy Wam do zaoferowania. Życzę najwięcej zdrowia, bo ono jest najważniejsze, sił do tego, byście mogli realizować swoje palny i marzenia, często odkładane na później. Burmistrz Michał Pyrzyk zwracając się do seniorów powiedział m.in. – Dziękuję za zaproszenie i powiem tak: Państwo to na pewno odliczą się za rok, ale nie wiadomo co z nami; za rok przecież wybory samorządowe. 12 listopada 2010r. kończy się kadencja.

To kolejny dowód na to, że czas szybko mija. Cieszę się ogromnie z obecności Grzegorza Petrowskiego, który miał spore kłopoty zdrowotne, ale dzielnie się z nimi mierzy przez cały czas. Wszystkim seniorom oczywiście najwięcej życzę zdrowia, oby okres świąteczno- noworoczny upłynął w spokoju i rodzinnej atmosferze. Burmistrz uspokoił także seniorów, że obiecane noworoczne kalendarze dotrą do nich.

Miejski kalendarz na Nowy Rok ma mieć szczególną oprawę graficzną i merytoryczną związaną z 720. rocznicą nadania praw miejskich Słupcy. Seniorzy zostali także zaproszeni do udziału w kolejnych Spotkaniach z Folklorem, które odbędą się w Słupcy. Smakołyki na wigilijny stół przygotowały członkinie Klubu Seniora. – Spotkaliśmy się dzisiaj, bo bardzo zależało nam na tym, aby przybyły do nas władze samorządowe.

Dziękuję im za całoroczne wsparcie. Wspólnie przygotowaliśmy potrawy wigilijne. Spotykamy się regularnie w dwa razy w tygodniu i najchętniej śpiewamy. Dziś dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli nowego akompaniatora, którym zechciał zostać Pan organista z Wawrzyńca. Bardzo lubimy śpiewać i cieszymy się, że otrzymaliśmy tak profesjonalne wsparcie muzyczne. Jeździmy na przeglądy, a w następnym roku pojedziemy na przegląd do Piły.

Dziękuję Paniom, które pomogły mi w przygotowaniach dzisiejszego spotkania – powiedziała Gabriela Maćkowska. Było śpiewnie kolęd i wspólne składanie życzeń. Dziękujemy za zaproszenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *