Na złość, dla przykładu czy w interesie dobra publicznego?

19 stycznia, 2012

Wraca na nasze łamy, rykoszetem, sprawa kwiaciarni przy parku miejskim, której właścicielką jest Elżbieta Mikołajewska, żona byłego burmistrza miasta. Nieruchomość, na której prowadzi swoją działalność jest własnością miasta. Jest tajemnicą poliszynela, że obecna władza – pisząc delikatnie – nie darzy byłego burmistrza sympatią, a to się pewnie przenosi i na najbliższą rodzinę.

Lokalna prasa opisywała w ubiegłym roku perypetie Elżbiety Mikołajewskiej, związane z prosperowaniem kwiaciarni w obecnym miejscu. Kobieta nie dała za wygraną, dochodziła swoich racji, wynajmując prawnika. Dopięła po części swego, ale przy okazji podwyższono jej czynsz dwukrotnie. W ubiegłym tygodniu zjawiła się w redakcji zbulwersowana faktem ustawienia znaku zakazu zatrzymywania się pojazdów, zamontowanego po prawej stronie ulicy Koszuckiej (patrząc w kierunku cmentarza). Małe wyjaśnienie. Po tej stronie, w niedalekiej odległości od kwiaciarni zatrzymywali swoje auta kierowcy, którzy następnie dokonywali tu zakupu.

Elżbieta Mikołajewska utrzymuje, że uczyniono to, tzn. zainstalowanie znaku, aby uprzykrzyć jej życie. Ustawiając znak zakazu zatrzymywania się pojazdów po tej stronie, w pobliżu kwiaciarni, ograniczono tym samym – w pewnym stopniu – dostępność klientów do jej kwiaciarni. Ludzie zatrzymywali się tu niejako po drodze na cmentarz i robili zakupy. To jakby ukłon władzy w stronę konkurencji. Co prawda Elżbieta Mikołajewska prowadzi jeszcze jedną kwiaciarnię, na ulicy Cmentarnej, ale jak utrzymuje – ludzie są wygodni („jesteśmy wygodni”) i siłą rzeczy ci, którzy parkują swoje samochody od strony ulicy Koszuckiej – bo tu mają bliżej do grobów swoich bliskich – do tej kwiaciarni przy ulicy Cmentarnej nie zajrzą, lub robią to bardzo rzadko.

Elżbieta Mikołajewska uważa…

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

  1. Chwały ani chluby władzom to nie przynosi. A czy p. Mikołajewska ma dobrze postawiony dom ? Może musiałaby go przesunąć troszkę w prawo albo troszkę w lewo ? Bezsens ale ile artykułów by powstało ? Wstyd i żenada prowadzić walkę polityczną wobec członków rodzin. Jak można tak nisko upaść. Widocznie peeselostwo podejrzewa że p. Mikołajewski może jeszcze im zaszkodzić w wyborach. Nie ma się co obawiać, wszystko idzie wam jak po sznurku a większość wyborców pomiędzy wyborami jest w letargu i nic nie widzi. Przed wyborami wykopie się jakieś zwłoki , odprawi mszę , przywiezie misia z Warszawy i jakoś pójdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *