Najmłodszy w kadrze wojewódzkiej

14 lutego, 2010
Młodzi tenisiści z naszego rejonu podczas zgrupowania Kadry Wielkopolski Młodzików w Brzegu Dolnym
Młodzi tenisiści z naszego rejonu podczas zgrupowania Kadry Wielkopolski Młodzików w Brzegu Dolnym

Tenis Stołowy
Praca i osiągnięcia Dawida Balcerzaka (SKTS Słupca) w tenisie stołowym w sezonie 2008/09 przełożyły się na duży sukces jakim zapewne jest powołanie do KADRY WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW na rok 2010. W gronie kadrowiczów Dawid wyróżnia się wiekiem, bowiem jest aktualnie najmłodszym zawodnikiem kadry wojewódzkiej.

Pierwsze tegoroczne zgrupowanie szkoleniowe Kadry Województwa Wielkopolskiego Młodzików odbyło się w profesjonalnych warunkach w Brzegu Dolnym (22-29.01.2010). Kompleks Sportowo- Hotelowy „Rokita” gościł 28 najlepszych zawodników z Wielkopolski. Zajęcia tenisa odbywały się trzy razy dziennie, do dyspozycji uczestnicy mieli 14 stołów i pobliski basen.

Odbyły się sparingi z gospodarzami z Brzegu Dolnego oraz Wrocławia. Konsultacje szkoleniowe wspierane były materiałami DVD. Siarczyste mrozy uniemożliwiały zajęcia na powietrzu, które ograniczały się tylko do porannych spacerów, lecz treningi ruchowe rekompensowane były turniejami piłki nożnej na hali.

Podczas weekendu niewątpliwą atrakcją był koncert Majki Jeżowskiej. Celem zwiększenia zaangażowania podczas treningów prowadzono tzw. „arkusz samooceny” zawodnika. Dawid jako najmłodszy tenisista choć nie miał łatwo, to na pewno solidny trening pod okiem trenerów Tadeusza Nowaka i Joanny Parchoć przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego oraz zaowocuje dalszymi sukcesami w obecnym sezonie.

Szkolenie w Kadrze Wojewódzkiej jest szkoleniem ponadklubowym wynikającym z programu Ministerstwa Sportu szkolenia tzw. „uzdolnionej sportowo młodzieży” i dla młodzików dofinansowywane jest przez Ministerstwo w 50 %. Serdeczne podziękowanie dla Prezesa klubu SKTS Słupca Edwarda Puszczewicza i Dyrektora MOS Dariusza Mielcarka za pomoc w organizacji pobytu Dawida na zgrupowaniu oraz dla trenera Jerzego Szymczakaza przygotowanie szkoleniowe.

Na zdjęciu (od lewej): Dawid Balcerzak (SKTS Słupca), Kamila Kubicka (UKS Smecz Konin), Jakub Rózak (KS Stella Niechan Gniezno) oraz Michał Bonczysty (UKS Smecz Konin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *