Nasz kandydat do Herbowej Tarczy Słupcy

7 lutego, 2012

Czy radni wyróżnią Tadeusza Kubackiego?
W najbliższy czwartek słupeccy radni zadecydują o tym czy Tadeusz Kubacki otrzyma „Herbową Tarczę Słupcy” – wyróżnienie jest przyznawane przez miasto raz w roku, osobie zasłużonej dla lokalnej społeczności. Kandydaturę Tadeusza Kubackiego do tego zaszczytnego tytułu zgłosiła redakcja „Gazety Słupeckiej”.

Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją zgłosiliśmy na kandydata do Herbowej Tarczy Słupcy Tadeusza Kubackiego, dziennikarza Gazety Słupeckiej. Jednym z filarów czasopisma jest nestor słupeckiego dziennikarstwa Tadeusz Kubacki, który w ubiegłym roku ukończył 70 lat. Jego artykuły na łamach Gazety Słupeckiej były, są i mamy nadzieję jeszcze długo będą rzetelnym źródłem informacji, pełniąc istotną rolę w kształtowaniu lokalnej tożsamości, wiedzy obywatelskiej i samorządowej.

Tadeusz Kubacki – historyk, nauczyciel, urzędnik, dyrektor domu kultury, muzyk, rzemieślnik, piłkarz, siatkarz, szczypiornista, turysta, kronikarz i od wielu już lat dziennikarz. Jego wszystkich zasług dla regionu słupeckiego nie sposób wyliczyć.

Nasz kolega redakcyjny bazuje bezustannie ma maksymach: każda data skłania do refleksji; historia to pamięć o ludziach i czasach… Bez dat byłaby spekulacją; nie znać historii, to znaczy być dzieckiem; powinnością naszą jest czcić mężów prawdziwej zasługi – zacną ich pamięć wskrzeszać trzeba, ożywiać we wspomnieniach narodu, dla zachęty i przykładu młodego pokolenia; daty dają początek każdej ocenie, są wyznacznikiem korekt, porządkują bieg wspomnień; podkreślający często: RADŹ SIĘ PRZESZŁOŚCI, KIERUJ TERAŹNIEJSZOŚCIĄ, PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ.

W ostatnich latach napisał rzeczy bezcenne dla historii naszego miasta i regionu. Można tutaj wspomnieć chociażby leksykon lokalnych uczestników II wojny światowej, czy lokalnych działaczy harcerskich. Patrząc na wszystkie zasługi Tadeusza Kubackiego uważamy, że przyznanie lokalnemu dziennikarzowi – historykowi, Herbowej Tarczy Słupcy jest jak najbardziej zasadne. Radni miasta Słupcy w czwartek 9 lutego zadecydują, czy Tadeusz Kubacki otrzyma to wyjątkowe wyróżnienie.

Podjęcie uchwały o tym wyróżnieniu znalazło się w programie najbliższego posiedzenia rady. Z tego co się dowiedzieliśmy wynika, że Tadeusz Kubacki jest jedynym kandydatem do zaszczytnego tytułu. Przypomnijmy, że w roku 2011 tytuł Herbowej Tarczy Słupcy trafił do Marszałka Eugeniusza Grzeszczaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *