Nasz żołnierz zginął w Afganistanie

11 października, 2011
Rafał Nowakowski, żołnierz który zginął tragicznie na misji pokojowej będzie pochowany w Dobrosołowie.
Rafał Nowakowski, żołnierz który zginął tragicznie na misji pokojowej będzie pochowany w Dobrosołowie.

Rafał Nowakowski, żołnierz który zginął tragicznie na misji pokojowej
W minionym tygodniu całą Polskę obiegła wiadomość o śmierci kolejnego żołnierza w Afganistanie. Jak się okazało, tragicznie zmarłym jest Rafał Nowakowski, 30-latek, który wywodzi się z Dobrosołowa (okolice Ostrowitego), a ostatnio mieszkał w Koninie. Pogrzeb naszego krajana odbędzie się w środę w Dobrosołowie.

Rafał Nowakowski zginął we wtorek czwartego października podczas patrolu w południowej części prowincji Ghazni w Afganistanie. Pod ciężarówką, którą jechał wybuchła mina-pułapka. Dwaj inni żołnierze jadący z Rafałem zostali ranni.

„Już na zawsze zapisałeś swoje imię w naszych wspomnieniach, a także na kartach chlubnej historii Siedemnastej Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Żegnaj żołnierzu, żegnaj przyjacielu” – mówił generał Wojciechowski podczas pożegnania ze swoim żołnierzem. Kontyngent, w którym służył R. Nowakowski niedługo miał kończyć swą misję w Afganistanie. Do Polski żołnierz miał wrócić w listopadzie.

„Wiedz, że będziesz żył wiecznie w pamięci wszystkich, którzy mieli zaszczyt z tobą służyć. Cześć ci i chwała za to, jakim byłeś żołnierzem i co prezentowałeś sobą jako człowiek. Cześć i chwała wszystkim poległym w służbie poza granicami Polski. Śpij spokojnie kolego” -zakończył swoje wspomnienia dowódca drugiej kompani.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”
Fot. PKW Afganistan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *