Nie zarejestrowali się na szczepienia

15 stycznia, 2021

Od dzisiaj (piątek 15.01) rejestracja na szczepienia przeciwko COVID -19 udostępniona jest osobom powyżej 80. roku życia. W grupie tej znajduje się 1,7 mln osób. Jednym ze sposobów zarejestrowania się jest osobista wizyta w punkcie szczepień. Jednak nie wszystkim na terenie Słupcy dziś się to udało. 

Jak udało nam się dowiedzieć w przychodni Hipokrates która jest jednym z takich punktów, limit na dzień dzisiejszy osób które mogły zostać zarejestrowane wynosił 30 osób, a rejestracja trwała od godziny 11.00 – 13.00. Dostaliśmy zgłoszenie od jednej z osób, która próbowała się zarejestrować, iż jeszcze przed godz. 11.00 otrzymała informację, że na dzisiaj limit już wyczerpany?! Udaliśmy się do przychodni gdzie faktycznie kilkanaście minut po 11.00 osoby były odsyłane bez rejestracji, proszono je aby zarejestrowały się telefonicznie, albo przybyły w poniedziałek.

Osoby te nie kryły swojego oburzenia, gdyż nigdzie nie pojawiła się informacja na temat limitu i obawiają się, że również nie uda im się zarejestrować w poniedziałek. Spotkaliśmy panią mieszkankę Słupcy, która chciała zarejestrować na szczepienie swojego 81 letniego męża, który choruje na wiele schorzeń, jak zapowiedziała pojawi się w przychodni w poniedziałek rano.

Zgodnie z zapowiedziami rządu rejestracja na szczepienia przeciwko COVID -19 możliwa jest:

  • przez infolinię 989: infolinia jest darmowa i całodobowa. Osoby telefonujące z zagranicy oraz abonenci operatorów, którzy nie obsługują numerów specjalnych, mogą dzwonić na numer: (22) 62 62 989
  • przez internet: a dokładnie przez stronę pacjent.gov.pl.
  • w punkcie szczepień.

Agnieszka Wojcińska

  1. Od kilku dni wszędzie trąbią , że na przychodnie limit jest tylko 30 dawek Na tydzień wiec nie wiem kogo to dziwi . Z tego co mi wiadomo to są jeszcze 2 punkty szczepień Przychodnia Przy szpitalu i SP ZOZ wiec może tam należy również próbować . Cześć Przychodni z okolicy nie szczepi i wszyscy bombardują Hipokrates . Dlaczego nasz Medyk nie szczepi ? Mają problem z głowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *