Niebezpieczna droga Słupca – Ląd

6 grudnia, 2016

O wycinkę drzew z pasa drogowego na trasie Słupca – Ląd wnioskowała podczas ostatniej sesji radna Aleksandra Kazuś – Wróblewska.

– Chodzi przede wszystkim o kasztanowce na odcinku Słupca – Jaroszyn, gdzie ostatnio miał miejsce bardzo groźny wypadek – na potwierdzenie swojej interpelacji radna przytoczyła jeden z wielu komentarzy, który pojawił się w internecie po ostatnim zdarzeniu na tej drodze:

– Ta droga jest wąska. Wystarczy, że z naprzeciwka jedzie tir lub autobus i nie ma gdzie zjechać, żeby nie złapać pobocza. Te drzewa dawno powinny być wycięte, bo są tak blisko jezdni, że aż podrywają asfalt do góry. Oczywiście nikt, nic z tym nie zrobi, bo i po co – cytowała internetowy komentarz radna Kazuś – Wróblewska. Aleksandra Kazuś – Wróblewska mówiła, że kasztany stanowią podwójne niebezpieczeństwo.

– Owoce kasztanów, spadające z drzewa i uderzające w samochód mogą nie tylko rozbić szybę. Uderzając w samochód mogą one wystraszyć kierowcę do tego stopnia, że ten może stracić panowanie nad kierownicą i wypaść z drogi – mówi Kazuś Wróblewska.

Zdaniem radnej z gminy Słupca nie chodzi tylko o samo wycięcie drzew. – Równocześnie można dokonać nasadzeń nowych drzew poza pasem drogowym, bez uszczerbku dla środowiska – Starosta Mariusz Roga nie zgodził się opiniami mieszkańców powiatu słupeckiego, którzy uważają, że władze samorządowe bagatelizują problem.

– Są przepisy dotyczące ochrony przyrody, które uniemożliwiają nam pewne działania. Nawet wtedy gdy taka wycinka wydawałaby się logiczna, a nawet konieczna – mówi Mariusz Roga.

•••

O tym, czy drzewa zostaną wycięte decyzja nie zapadła. Starosta obiecał, ze przyjrzy się problemowi i odpowie radnej na piśmie co dalej z drogą Słupca – Ląd. Na razie pomysł wycinki drzew mocno dzieli internautów. Część z nich uważa, że wystarczy dostosować prędkość do warunków panujących na tej drodze i jazda będzie bezpieczna. Bez konieczności usuwania drzew. Większość jednak kibicuje pomysłowi wycinki.

  1. A ja mysle ze ma pan zlych urzednikow panie starosto. Przepisy jak wszyscy wiemy sa lagodniejsze od roku czy dwoch.

  2. Może by tak remat tęgo odcinka i poszeżenie bo lepienie pobocza nic nie dało. No ale remat dobrej drogi i chodnika w Zagórowie to lepsza inwestycja więcej wyborców. Gratuluję podejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *