Niebezpiecznie w Rozalinie

19 kwietnia, 2016

W niedzielę 10 kwietnia doszło do groźnego wypadku w miejscowości Rozalin, gm. Słupca. Kierujący samochodem osobowym BMW stracił nad nim panowanie, wypadł z drogi i wylądował na polu. Asp. Marlena Kukawka ze słupeckiej policji powiedziała nam, że do zdarzenia doszło koło godz. 15.40.

– Doszło do dachowania pojazdu, którym podróżowały dwie osoby. Mężczyzna kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i pobocze, kilka razy dachował, po czym upadł na polu – mówi rzecznik prasowy policji.

Jak ustalili policjanci prowadzący pojazd był trzeźwy. Kierowcę i pasażerkę przewieziono do szpitala celem udzielenia pomocy i ustalenia obrażeń. Kierującemu autem policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z OSP Kamień i JRG PSP ze Słupcy.

– Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom podróżującym autem. Po przebadaniu przez lekarza zostały one przetransportowane do szpitala w Słupcy. Równolegle strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodzie oraz uprzątnęli z pola uszkodzone elementy karoserii – mówi mł. bryg. Dariusz Różański ze słupeckiej straży.

fot. KP PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *