Nielegalne używki w Golinie

6 grudnia, 2016

Policjanci z Poznania i Konina zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Golina, u którego znaleźli papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa obliczono na 380 tysięcy złotych. Grozi mu wysoka grzywna i 3 lata więzienia.

17 listopada policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z mundurowymi z konińskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Golina. Na terenie jego posesji w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach i skrytkach znaleźli ponad 425000 sztuk papierosów, 24 kg tytoniu oraz 78 litrów spirytusu.

– Na tych artykułach nie było oczywiście polskich znaków akcyzy. Mężczyzna sprowadzał towar zza wschodniej granicy. Straty na jakie naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 380000 złotych. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ze tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką grzywnę i nawet 3 lata więzienia – mówi oficer prasowy asp. sztab. Marcin Jankowski z KMP Konin.

  1. Kiedy policjanci slupeccy w końcu zrobią porządek że swoim kolegom z pracy który robi właśnie to na większą skalę?? Straty Panstaw tutaj to miliony złotych!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *