Niepełnosprawny, chce zostać misterem

20 maja, 2016

Niepełnosprawni są wśród nas. Czasami jednak z uwagi na ograniczenia zamiast przebywać wśród nas, często zamykają się w czterech ścianach. Choć walczą o swoje miejsce w społeczeństwie, to jednak ich ograniczenia fizyczne często skazują ich na pobyt we własnym domu. Tak mogłaby wyglądać historia 30-letniego Jana Żurawskiego z miejscowości Góry w gminie Strzałkowo. Mogłaby gdyby Jan nie walczył o siebie i swoją przyszłość. Młody mężczyzna mimo swojej niepełnosprawności skończył studnia, a teraz walczy o tytuł mistera na wózku.

– Urodziłem się w 29 tygodniu ciąży. Niewiele ważyłem, jedynie 980 gramów. Lekarze byli bezlitośni. Po zaledwie 30 minutach od narodzin poinformowali rodziców, że umarłem. Na szybko zostałem ochrzczony. Nadano mi imię Jan. Tę chwilę moi rodzice pamiętają do dzisiaj. Ból serca i łzy straty. Po 4 godzinach, ten sam lekarz stanął na przeciw moich rodziców i powiedział, że synek jednak żyje i jest w inkubatorze. Jak wielką wolę życia miałem w sobie! Tak jest do dziś, mimo czterokończynowego porażenia spastycznego jestem uśmiechniętym, pełnym nadziei na lepsze jutro młodym mężczyzną mówi o sobie Jan Żurawski.

Teraz przed nim kolejne wyzwanie. Postanowił wziąć udział w wyborach Mistera na wózku. W konkursie biorą udział mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a głównym założeniem jest zmiana wizerunkowa Panów z niepełnosprawnością. Bardzo często słyszymy, że Panie na wózku, czy pełnosprawne są piękne i to one powinny brać udział w wyborach miss. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem, ale właśnie taka postawa mężczyzn zmotywowała nas do działania i zorganizowania konkursu.

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”.

Głosowanie na uczestników trwa od 5 maja i skończy się 31 maja. Głosowanie wyłoni 12 uczestników z największą ilością oddanych głosów, którzy wezmą udział, w zgrupowaniu oraz Gali Finałowej. Gala finałowa odbędzie się w Bydgoszczy w dniu 10 czerwca 2016r. Galę poprzedzi zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 5.06 – 10.06.2016 r.Organizatorem konkursu jest Całodobowa Informacja Medyczna w Bydgoszczy.

Na Jana Żurawskiego można głosować pod adresem: http://www.misternawozku.pl/kandydat/jan-zurawski/
Prosimy o pomoc… Janowi warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *