Nowa łódź ratunkowa dla strażaków z Kosewa

16 maja, 2022

Łódź motorowa typu RIB trafiła do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosewie.

Uprzejmie informujemy, że w bieżący sezon wchodzimy bogatsi o nowy sprzęt, który w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo na wodach Jeziora Powidzkiego oraz akwenów leżących na terenie całej gminy.

W miniony weekend do Kosewa została dostarczona nowa, wymarzona łódź motorowa typu RIB. Strażacy z OSP Kosewo będą używać tejże łodzi do ratowania życia i zdrowia ludzkiego przede wszystkim na największym jeziorze w gminie Ostrowite, a wiec na Jeziorze Powidzkim na którym najczęściej dochodzi do zdarzeń.

Ponadto łódź ta pozwoli na prowadzenie szkoleń i doskonalenie umiejętności ratowniczych przez członków jednostki a także sprawne przeprowadzanie działań ratowniczych w każdych warunkach – przekazują druhowie.

Zakup łodzi wraz z przyczepą podłodziową oraz samochodu na potrzeby ratownictwa wodnego w gminie Ostrowite możliwa była miedzy innymi dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Finansów z rezerwy ogólnej budżetu państwa i wynosiła ona 80% całej kwoty, a łączna wartość inwestycji to 467 870 zł.

Do druhów z OSP Ostrowite trafi natomiast samochód FORD Transit 4×4. Oficjalne przekazanie jednostkom wyżej wymienionego sprzętu odbędzie się w piątek (3 czerwca) przy remizie w Ostrowitem.

Zdj. OSP Kosewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *