Noworoczne postanowienia – odchudzanie

17 stycznia, 2012

Nowy rok to doskonały czas na postanowienia i obietnice. Myślę że jednym z takich mocnych postanowień może być odchudzanie ,które powinno być dobrze przemyślanym procesem. Na początku musimy określić sobie cel – ile kilogramów powinniśmy schudnąć. Nigdy nie powinno być więcej niż tyle, ile jest nam potrzebne do idealnej wagi (według wskaźnika BMI). Jeśli okaże się, że mamy do „zrzucenia” kilkadziesiąt kilogramów warto byłoby skorzystać z pomocy lekarza, który będzie nadzorował stan naszego zdrowia w czasie trwania diety.

Pamiętajmy, żeby nie ograniczać się tylko do zmiany diety. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Nie tylko pomaga wyrzeźbić ciało i nadać elastyczność skórze, ale poprawia kondycję, krążenie i ogólne samopoczucie. Na początek może to być godzina ćwiczeń w domu. Jeśli jednak wiemy, że będzie nam trudno zmotywować się do ćwiczeń, warto wybrać się na siłownię, basen lub aerobik. Wtedy pod okiem instruktora możemy ćwiczyć i otrzymywać nie tylko fachowe rady i motywacje.

Kolejnym krokiem jest wybór diety. Powinna być ona dostosowana do naszego trybu życia i możliwa do zrealizowania. Wiadomo przecież, że jeśli pracujemy przez całe dnie , nie będziemy w stanie gotować sobie posiłków co dwie godziny. Jeśli źle dostosujemy dietę i będzie ona niemożliwa do zrealizowania, grozi nam bardzo szybkie zniechęcenie i w efekcie porażka, która zaprzepaści nasze odchudzanie.

Poza dietą i ćwiczeniami możemy wspomóc nasze odchudzanie przez suplementy diety które również wpływają na naszą przemianę materii.

W skład suplementów wchodzą:

FASOLAMINA- zawarta w wyciągu z fasoli jest związkiem o naukowo i klinicznie potwierdzonych właściwościach polegających na hamowaniu trawienia skrobi znajdującej się w takich produktach spożywczych, jak np. ziemniaki, pieczywo, makaron, pierogi, naleśniki, ryż czy kukurydza. Głównym składnikiem produktu jest wyciąg ze sproszkowanych nasion, działający jako „neutralizator skrobi” – czynnik blokujący działanie enzymu alfa amylazy, który uczestniczy w metabolizmie węglowodanów głównie zaś skrobi.

CHROM- Ten niezwykły pierwiastek bierze udział w wielu procesach przemiany materii. Przyspiesza spalanie tłuszczów, hamuje wilczy apetyt, czuwa nad poziomem cholesterolu, łagodzi bóle głowy i uspokaja. Na pewno pomoże zachować figurę

OCET JABŁKOWY-naturalna metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, dodatkowo niesie za sobą pewne aspekty zdrowotne. Składniki odżywcze, enzymy oraz kwasy organiczne zawarte w occie jabłkowym poprawiają metabolizm, obniżają poziom cholesterolu, a także mają korzystny wpływ na naczynia krwionośne.

L-karnityna- jest skuteczna w walce z nadwagą, ale tylko pod warunkiem, że towarzyszy jej aktywność ruchowa. Zdolność do pobudzania procesów metabolizmu tłuszczu, jaką wykazuje , może objawiać się w pełni tylko wówczas, gdy podejmowany zostaje wysiłek fizyczny. W przeciwnym razie odchudzanie wraz z l-karnityną może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Życzę Państwu wytrwałości w noworocznych postanowieniach i zachęcam do zadbania o prawidłową wagę dla zdrowia i własnego lepszego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *