Nowy budynek KRUS w Słupcy?

4 września, 2021

Podczas sesji rady powiatu, która miała miejsce w ubiegły wtorek (24.08) radni zdecydowali o przyznaniu odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego” dla Placówki Terenowej Kasy Ubezpieczenia Rolniczego w Słupcy. Przy okazji poruszona została kwestia powstania nowej siedziby tej instytucji, która w tej chwili mieści się na rogu ul. Warszawskiej i Placu Wolności.


Uzasadnienie do uchwały nadającej taki tytuł przedstawił starosta Jacek Bartkowiak;

– Na przestrzeni kilkunastu lat kiedy przyznawane jest odznaczenie Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego odznaczane są podmioty zbiorowe, nie tylko ludzie zasłużeni dla powiatu, ale też instytucje, organizacje, począwszy od OSP im. Józefa Wrzesińskiego w Lądku, która w kwietniu 2002r. jako pierwsza otrzymała taką odznakę, poprzez Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Straży Pożarnej, wiele zakładów pracy i instytucji m.in. Urząd Skarbowy w Słupcy, Kółka Rolnicze, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Tym razem pozwoliłem sobie zgłosić przyznanie takiej odznaki Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego która od 1991 r. ma swoją placówkę terenową w Słupcy. Ta placówka została tu utworzona jako jedna z pierwszych w kraju. Pamiętam uroczystość otwarcia, na którą przyjechał z Warszawy ówczesny szef KRUS i pamiętam, że wraz z panem posłem Eugeniuszem Grzeszczakiem uczestniczyliśmy w tym otwarciu. Od tej pory KRUS wykonuje zadania na rzecz powiatu słupeckiego, które są jej zadaniami podstawowymi, czyli wszystko to co dotyczy ubezpieczenia społecznego, dokumentacją dotyczącą kwestii ubezpieczeniowych, rehabilitacją. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia w Słupcy, funkcjonuje od 30 lat w tym samym miejscu, w budynku na rogu ul. Warszawskiej i placu Wolności i standard tej opieki nad klientami pozostawia wiele do życzenia, bo zmieniły się standardy obsługi w naszym kraju. Stąd też pomysł, żeby jednocześnie honorując KRUS za to co przez te 30 lat uczynił dla powiatu i jego mieszkańców, pokazać że ta słupecka placówka istnieje i wymaga pewnych nakładów. Był taki pomysł, aby zachęcić KRUS do wybudowania nowej siedziby, myśleliśmy o części działki za budynkiem dawnej piątki, ale przyjechali specjaliści z tej instytucji i stwierdzili , że działka za mała. Mamy inną lokalizację którą chcielibyśmy zaproponować.

Jak stwierdził starosta, może ktoś przyjedzie odebrać odznakę i zauważy potrzebę pobudowania nowej siedziby.

  • KRUS tak jak inne instytucje szuka oszczędności, a ta słupecka placówka terenowa, nie jest wielką instytucja, tam jest zatrudnione kilkanaście osób, stąd podkreślenie jej zasługi dla powiatu, dobrej opieki jaką otacza mieszkańców naszego powiatu, a jednocześnie podkreślenie dobrej współpracy która jest już od lat, czy to przy okazji organizowanych przez powiat dożynek, czy też przy okazji konkursów „Bezpiecznych gospodarstw rolnych” – stwierdził Jacek Bartkowiak.
    Podczas głosowania na 15 obecnych radnych , jeden głos był przeciwny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *