O co chodzi błędnym rycerzom?

2 lutego, 2010

Szanowna Redakcjo.
Jestem zwolennikiem powstania na terenie gm. Orchowo siłowni wiatrakowej, ale do tematu nie podchodzę bezkrytycznie. Uważam, że lepiej by było, gdyby na naszym terenie nie stanął żaden wiatrak, nie przebiegały linie przesyłowe wysokiego napięcia, nie jeździły tiry, nie było masztów telefonii komórkowej i nad głowami nie latały samoloty, ale miejmy świadomość, że zmian i postępu nie zatrzymamy.

Nie żyjemy w dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie protestowano przeciw dopiero co wynalezionym pociągom. Dymy z parowozów miały przesłonić słońce i nastać wielka ciemność. Krowy miały zgubić mleko, a kury przestać się nieść. Śmieszne? Nie w Orchowie. Tutaj rzeczywistymi i urojonymi zagrożeniami straszy komitet protestacyjny przeciw powstaniu parku elektrowni wiatrowych. O co chodzi tym błędnym rycerzom, którzy jak don Kichot podjęli się walki z wiatrakami?

Przewodząca protestowi pani doktor ogranicza swym pacjentom możliwość przeprowadzenia badań lekarskich, gdyż uzyskanie skierowania jest raczej niemożliwe. Zwykle pani doktor odpowiada „Nie widzę takiej potrzeby”. W efekcie pacjenci laboratoriów analitycznych nie oglądają, a zaoszczędzone w ten sposób pieniążki zostają w kieszeni lekarskiego fartucha. Taka praktyka prowadzi do braku profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób.

Według powyższego nie chodzi tutaj o zdrowie mieszkańców gminy. Moim zdaniem, ta grupa nawiedzonych ludzi chce pokazać swoje „ja”, zaistnieć w mediach. Z problemem udali się nawet do telewizji „Trwam” . Wielebny ojciec Rydzyk postanowił ogrzewać swe obiekty, korzystając ze źródeł geotermalnych, ja taniego, ekologicznego źródła energii. Rozpoczął odwierty wbrew opiniom fachowców, że gorących źródeł w Toruniu nie ma.

To tam udali się nasi bohaterowie, by nagłośnić sprawę elektrowni wiatrowych w gminie Orchowo. W ten sposób ten, który z naturalnych źródeł energii chce koniecznie korzystać, udostępnił swą telewizję tym, którzy przeciwko czystej, ekologicznej energii protestują. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Niesłychana hipokryzja! Pani doktor jest znana w gminie z działalności na rzecz ochrony przyrody, ptaszków i czego tam jeszcze, Mieli z nią na pieńku drogowcy usuwający zakrzaczenia w pasie drogowym, melioranci chcący usuwać zakrzaczenia w rowach melioracyjnych i każdy, kto miałby zamiar wyciąć drzewo lub wykopać krzak.

Jej działalność na tym polu jest tematem żartów i uśmiechów. Społeczeństwo jest jak najbardziej proekologiczne, ale niektóre działania tej pani przybierają karykaturalny charakter. Pielęgnujący drzewa w przydomowym sadzie usłyszy od siąsiada „Nie ścinaj gałązek, bo zaraz przyleci tu Magda”. W tym miejscu chcę przeprosić Panią doktor Magdalenę Majewską-Nowak za poufałość, ale tak w naszym środowisku jest Pani powszechnie nazywana.

Ochrona krzaków i wróbli jest zajęciem trochę niepoważnym, mało prestiżowym, ale trafił się nowy temat. Wiatraki. Wiatraki to nie krzaki i tutaj można zaistnieć. Powołać komitet złożony ze swojej rodziny i kilku innych osób, i do dzieła! Zebrać podpisy na rzecz referendum? Prosta sprawa. W gabinecie lekarskim pani doktor podsuwała listę swoim pacjentom.

Chorzy zwykle podpisywali, niektórzy bez przekonania, bojąc się odmówić, ujawnić swoje poglądy w tym temacie, bądź z nieświadomości, jak starszy człowiek z daleko posuniętą sklerozą, który z pewnością nie rozumie znaczenia słowa „referendum”. Odniosę się w kilku punktach do listu, jaki ukazał się w ostatnim numerze „Gazety Słupeckiej”, pod którym podpisał się „zmęczony psychicznie”.

Autor listu twierdzi, że po wybudowaniu wiatraków gminę będą omijać turyści. W gminie nie ma infrastruktury turystycznej, biwaków z prawdziwego zdarzenia, ośrodków wypoczynkowych, restauracji i nie ma turystów. Będący przejazdem coś kupią w sklepie, zatankują samochód i jadą dalej, do Skorzęcina, Przybrodzina, Powidza.

Tak zwani masowi turyści i wczasowicze opuścili gminę kilka lat temu, po wprowadzeniu zakazu biwakowania nad brzegami jezior. Hałas emitowany przez wiatraki ma doprowadzić do ucieczki zwierzyny. Ale nie całej! Jest mianowicie taki zwierz, zwany nietoperzem, który wręcz przeciwnie – w swej nieograniczonej głupocie pcha się między łopaty wirnika, znajdując tam śmierć, w sposób plastycznie opisany w liście.

No cóż – pisząc ten list musiał pan być „bardzo, bardzo zmęczony psychicznie”, przytaczając dwie przeciwstawne tezy. To zapewne efekt wsłuchiwania się w propagandę przeciwników wiatraków. Nadmierna populacja zwierzyny powoduje poważne szkody w uprawach rolnych. Poszkodowani są rolnicy, a nie aptekarz i pani doktor, bo zwierzyna nie wyżera pastylek z apatek, ani nie objada lekarki z umowy z NFZ.

Mam nadzieję, ze wiatraki rzeczywiście wpłyną na to, że zwierzyna przeniesie się tam, gdzie jej miejsce – w leśne ostępy. Kiedy brakuje argumentów, straszy się ludzi podziemnymi wibracjami, kroczącym cieniem i światłem w nocy. Z terenu gminy widoczne są światła na kominach Paroca w Trzemesznie, elektrowni w Pątnowie, nadajnika telewizyjnego koło Ślesina, wiatraków w Olszy i Lubiniu, masztu w Wylatkowie.

I co? Wszyscy zdrowi? Chyba tak. Chyba…

(nazwisko i adres podane do wiadomości redakcji)

 1. Brawo ! Brawo ! Brawo ! autorze tego listu. Zapomniał Pan napisać,że „Magda” Pani Magdalena po przegranym referendum nie przyszła do pracy,i wójt musiał interweniować w NFZ w Poznaniu. Inspektorzy pojawili się w Orchowie natychmiast doprowadzając „Magdę” Panią doktor do pracy pod groźbą rozwiązania z nią umowy.

  Zapomniał Pan także napisać,że od czasu kampani antywiatrakowej Pan Majewski stracił 50% klientów swojej apteki. Konkurencyjna apteka pod moździerzem pęka w szwach.

  Już dawno Wójt powinien zrobić porządek z opieką medyczną w Orchowie wydzierżawiając ośrodek zdrowia innym lekarzom,takim z prawdziwego zdarzenia. Z mojego rozeznania tak sądzi już około 95%ludzi.

 2. BRAWO!!!!!Ten tekst jest genialny,wprost wyśmienity:):)
  W końcu wyszło na światło dzienne co tu jest grane…ludzie mają już dość PANI DOKTOR i jej „widzimisie” :p Mam nadzieje / tak jak i wiekszość mieszkańców,że doczekamy się nowego/prawdziwego/normalnego lekarza w naszej miejscowości.
  A tak wogule to przecież było pewne,że wiatraki będą…jest bardzo dużo plusów z tego powodu dla naszej BIEDNEJ gminy.

 3. Wystarczy nie przedłużyć jej umowy dzierżawy i wchodzą inni lekarze. Fajnie by było gdyby taki np: „MEDYK” sprowadził się do Orchowa…..

 4. W Orchowie wszyscy by chcieli nowego lekarza,ale każdy boi się o tym głośno mówić……

 5. Ludzie! Przecież to tylko kobieta… Nie mogę pojąć jak to jest możliwe. Trzeba zrobić porządek! Pomożecie?!

 6. Hehe no tak racja to tylko taka sam osoba jak my wszyscy…Ale w jaki sposób chcesz to zrobić „TheEnd”??!Moim zdaniem to Wójt powinien się postarać,żeby się pozbyć pani Doktor…w sumie to jemu robi najwiecej problemów i zawsze o wszystko się go czepia…!!!!!

 7. Wyśmienity autorze listu!!!
  Bezkrytyczność oznacza łatwowierność naiwność oślepienie itd…Gdybyś zrozumiał o co chodzi przeciwnikom wiatraków nie komentował byś tym o to listem.Zapewne przeciwnicy nawet nie wyrażą opinii o tobie.Przy porównywaniu 19 wiecznej Anglii całkowicie nie rozumiesz powstania wiatraków na terenie naszej gminy.Za to piękny tytuł nadałeś tylko ty chyba jesteś tym Don Kichotem któremu Wyobraźnia sprawia, że rzeczy codzienne i zwykłe przybierają dla niego fantastyczne formy.Swym listem chciałeś nawiązać tylko i wyłącznie do służby zdrowia nie widząc ogromnych błędów naszych urzędników ,gdzie gmina powinna zadbać o naszą sprawę i dobro. Po raz kolejny utopić nas podatników.Podam dla przykładu walkę z wieżami telefonii komórkowej skąd też miały być wpływy dla ratowania budżetu gminy.O ile masz dzieci ,które uczęszczają do szkoły to powinieneś wiedzieć,że podczas W-fu taplają się w żużlu, a gdzie piękne boisko? „Orliki” stawiają- słyszałeś o czymś takim? Co twoim zdaniem robi wójt i gmina, żebyśmy nie byli tak zacofani jak ty to przedstawiasz!!.Dlaczego zero krytyki co do naszych władz-przedstaw dobre strony chętnie poczytamy.
  Jeżeli uważasz, że bohaterowie chcieli zaistnieć w mediach -to ty tym listem tym bardziej.Ja również widzę błędy pani doktor i przeciwników. Ale wytłumacz dobro powstania siłowni wiatrowej na terenie gminy Orchowo

 8. GMINA OTRZYMUJE DZIĘKI POSTAWIENIU WIEŻY TELEFONII KOMORKOWEJ PONAD 24000 ZŁ ZA DZIERŻAWĘ ORAZ PONAD 10000 ZŁ Z PODATKÓW, CO DAJE PRAWIE 10% TEGO, CO Z PODATKU ROLNEGO WPLYWA DO BUDŻETU. BYŁO TO WIELE RAZY PODAWANE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ. POZA TYM WSZYSCY POSIADAJĄ TELEFONY KOMÓRKOWE I CHCĄ MIEC DOBRY ZASIĘG.
  JEŻELI CHODZI O WIATRAKI SĄSIEDNIA GMINA STRZELNO ZA POSTAWIONE DWA WIATRAKI OTRZYMA W TYM ROKU 274000 ZŁ I W KOLEJNYCH LATACH PODOBNIE. ZA TE PIENIADZE SPOKOJNIE BEDZIE MOZNA WYBUDOWAC BOISKA.
  TO SĄ FAKTY, PROPONUJĘ WZIĄC SIE DO PRACY, BO BUJAC W OBLOKACH KAZDY MOZE, WIEC ZEBYS NIE ODLECIAL „ORLIKU”

 9. No, proszę, znalazł się anonimowy radny-bezradny, któremu tylko szmal we łbie a zdrowie miszkańców, walory krajobrazowe i turystyczne są sprawą drugorzędną. Wstyd, że tylko szmal i korupcjogenne boiska wam w czaszkach, pazerni radnicy. Poza tym koszt budowy orlika, uczącego brutalności, zła i zakłamania wynosi około 1,5 – 2 mln złotych więc maszt „wybuduje” Wam orlika gdy będzie działał ponad 40 lat. Dlatego też argumenty takie i postawa, że najważniejsze są pieniądze a nie dobro ludzi jest filozofią iście nazistowską. Stawianie interesów ogromnych firm (w tym przypadku telekomunikacyjnych) ponad dobro ludzi jest kropka w kropkę identyczne jak postępowanie koncernu IG Farben (swego czasu największe międzynarodowe przędsiębiorstwo chemiczno-farmaceutyczne, przekształcony w dzisiejsze BAYER, BASF, Hoechst), bez udziału którego II Wojna Światowa nie miała by miejsca. Kto twierdzi, że bredzę niech zapozna się z materiałami Archiwum Trybunału Norymberskiego przeciw kartelowi naftowemu i farmaceutycznemu – niezwykła lektura mikrofilmów: http://www.profit-over-ife.org). Podobnie dzieje się dziś z kartelami stawiającymi, te twoje ukochane, znoszące złote zbuki, panie anonimowy radny, maszty – tylko kasa, los ludzi nie liczy się.

  Jestem ze Słupcy więc nie wiem gdzie stoi u Was w Orchowie maszt, ale jeśli w pobliżu (~700m) tegoż masztu mieszkają ludzie to żadna cena nie jest warta pozbawiania ich prawa do życia w bezpiecznym środowisku a tym bardziej żałosne ponad 30 tysięcy srebrników, oj, przepraszam – złotych. Są pewne nowe fakty, które umożliwiają ludziom żyjącym w cieniu skażenia mikrofalowego masztów telefonii komórkowej, skuteczną walkę o swoje prawa. Fakty te są świeżutkie i odkrywają hurtowe, obłudne łamanie prawa i łgarstwo operatorów telefonii komórkowej co do ich masztów, a zostały ujawnione przez polską prokuraturę. Stanowią one wyśmienite podstawy do przyjrzenia się od nowa działaniom operatorów i władz (także radnych-bezradnych) co do masztów w całym kraju. Instytucje zajmujące się prawem a przede wszystkim korupcją już działają w tej kwestii i będą miały jeszcze dużo roboty.

  Ale niestety rozumiem, są tego typu inwestycje to są i możliwości napasienia rządzących/radników kopertowym szmalem firm, którym zależy na łatwym, administracyjnym przeforsowaniu takich inwestycji. Więc nie dziwię się, że radni-bezradni tak chcą żeby nalano im do koryta swieżego żarła.

  A to, że wszyscy chcą korzystać z autostrad, autobusów, czy kolei wcale nie znaczy, że wszyscy chcą mieć pod oknami ruchliwe drogi, dworce autobusowe lub kolejowe. Are you getting this? Poza tym wrzeszczenie w wypowiedzi poprzez pisanie wszystkiego dużymi literami jest co najmniej wyrazem słabizny intelektualnej i jest sprzeczne z netetykietą.

  Co do wcześniejszych komentarzy to pisanie listu do gazety po to aby samemu móc robić w komentarzach sztuczny tłok jest moralnie złe. Równie złe jest robienie w tym sztucznym tłoku przy okazji wiatraków jakiś osobistych krucjat, ataków na lekarzy, robiąc z tego główny cel. Jak zwykle komuna mentalna. A argumenty, że jakoby ten lekarz zmuszał ludzi do podspisywania się pod sprzeciwem w sprawie wiatraków jak widać po referendum są wyssane z niemytego palucha. No co, w czasie referendum lekarz też tych kilkuset ludzi zmuszał do czegoś? Nie spodziewałem się aż tak dużej liczby głosów sprzeciwu w tym referendum, jednak spora grupa ludzi jest świadoma swej wartości. Dlatego twój rażący oczy wrzask panie anonimowyradny odsłania niepokój o koryta ludzi, którym zależy na tym aby inni tańczyli jak grupy brudnych interesów zagrają.

  A, i jeszcze jedno, dlaczego wam radnikom w głowach tylko i wyłącznie jakieś orliki i orliki? Czy ktoś się opamięta w tym owczym pędzie? Nie zgadzam się z takim zchamianiem kultury jaki wywołuje piłka nożna. Ale rozumiem, że jeśli chodzi o orliki to jest to duże pole do popisu dla tzw. koperciarzy. Dlatego więc panie anonimowy radny rozumiem twoje (i polityków pokroju Drzewiecki) intencje, że tylko chcecie te boiska i boiska. Śmieszne to i smutne zarazem co robicie z tym krajem.

 10. Na dachu szpitala w Słupcy też jest Stacja Bazowa Telefonii Komórkowej i tam nikomu to nie przeszkadza, bo ludzie chcą korzystać z telefonów, a jak ktoś jest ze słupcy to powinien najpierw zająć się własnym podwórkiem

 11. lekarz:

  Zarządowi firmy IG Farben i całej ekipie A. Hiltera także nie przeszkadzał fakt, że za darmo eksperymentowano na więźniach obozów koncentracyjnych zamiast na szczurach i myszach laboratoryjnych. A to, że operatorzy instalują swoje anteny w miejscach publicznych, tj. szkoły, szpitale jest ich metodą, żeby potem tacy ludzie jak ty, mr. lekarz mogli mówić, że jeśli coś takiego jest na szpitalu to wszystko musi być w porządku. Dlatego mam wąptliwości czy twój nick zgadza się z twoją profesją, a jeśli się zgadza to biada ludziom, których „leczysz”. Aha i uogólnianie, że nikomu to nie przeszkadza nie jest też zgodne z prawdą, bo znam przynajmiej kilka osób, którym to przeszkadzało i nadal przeszkadza. A dzięki dowodom pewnej prokuratury sprawa jeszcze może się diametralnie zmienić w tym temacie. Hmm, żeby lekarze stawiali profity over life to najlepiej świadczy, że mentalność a’la IG Farben nadal jest żywa.

 12. Nie wierzę, że naziści używali telefony komórkowe, no ale może jestem w błędzie. A czy Szanowny Reader używa telefonu komórkowego?

 13. „Radny”szkoda,że w ogóle męczysz się w tej gminie!!!
  Z taką wiedzą na prezydenta startuj!!! Skoro wiesz ile gmina Orchowo otrzymuje kasy za wieże 2 wieże!!! To moje zapytanie było-co zrobiono dla boiska za tę kasę. Pragnę przypomnieć,że wieże postawione są obok boiska z którego korzystają dzieci z całej gminy.Lokalizacja masztów jest w odległości 300 metrów od szkoły ups: „zespołu szkół” Gdyż zlikwidowano szkoły spędzono wszystkich do jednej klity i udostępniono boisko szkolno-gminne wysypane żużlem czy szlaką.Dlatego do porównania jest”ORLIK”.Zapraszam szanownego radnego jak dzieci i młodzież korzystają z owego boiska podczas deszczu, suszy itp.Nie radzę zakładać białych skarpetek, może kombinezon wędkarski choć i nosek może się zakurzyć.A po za tym z pośród orchowskich radnych chyba nie ma rodzica jakiegokolwiek dziecka uczęszczającego do szkoły w Orchowie,to też nie ma problemu!! Co do wiatraków,iż temat odbiega liczysz tylko kasę dla gminy i dbasz o swoją dietę, bo dobro mieszkańców z twojej strony to dalekie i wcale nie przyszłościowe.Może przysięga radnego to tylko puste słowa-„ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców godnie reprezentować społeczność lokalną traktując pełnienie mandatu jako służbę zaufania publicznego i kierować się w szczególności: interesem publicznym i dbałością o dobro wspólne mieszkańców” Tak, że bierz się do pracy i wypełniaj obowiązki- tak ci dopomóż Bóg.

 14. PO CO? JEST WIELU INNYCH „LEPSZYCH”, KTÓRZY MOGLIBY Z POWODZENIEM STARTOWAC, NAPRZYKŁAD PANI BUDZYŃ, ALBO SPECJALIŚCI OD „NETOPERZY” ( NIE WIEM, CO TO ZA GATUNEK ), KTÓRZY OSTATNIO PONOWNIE UAKTYWNILI SIĘ W NASZEJ GMINIE NA ROK PRZED WYBORAMI. DOBRO MIESZKAŃCÓW NAJLEPIEJ ZAPEWNIC MOŻNA POPRZEZ ZAPEWNIENIE ODPOWIEDNICH ŚRODKÓW, I TO POWINIEN BYC PRIORYTET. POZA TYM MAMY SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE, ZACHĘCAM WIĘC DO WŁĄCZENIA SIĘ W WSPÓLNĄ PRACĘ NA RZECZ GMINY, WTEDY NAPEWNO UDA NAM SIĘ ZROBIC WIĘCEJ.

 15. „RADNY”!!! Piszesz i piszesz same bzdety czepiasz się nie wiadomo kogo na pytania nie odpowiadasz mam wrażenie,że z tego listu wyjdzie ze 6 tomów.Ortografia i styl pisania Moja może jest nie fair ale Twoja?!?!? Skoro jesteś radnym to nawet nie przystoi z takim alfabetyzmem siedzieć na stołku, używać nazwisk które,w ogóle są nieznane w naszej gminie,wskazywać paluchem specjalistów od „NETOPERZY” Którego słowa nie umiesz wypowiedzieć ,a gdzie tu napisać!
  Moje pytanie to: Co gmina zrobiła za KASĘ za dwie stojące wieże na boisku i w jakim stanie jest boisko szkolno-gminne?? Walczysz tak o postawienie wiatraków bo kasa i kasa się tylko liczy dla ciebie!! Masz podać dla przykładu szanowny radny,dlaczego ani złotóweczki nie daje się na poprawę boiska,które zostało uwiecznione dwoma wieżami??
  Co do twego priorytetu o wspólnej pracy na rzecz gminy odpowiedz czy Urząd nas się pyta o cokolwiek czy sam za plecami społeczeństwa obywatelskiego podejmuje decyzje? Kiedy Urzędnicy zorganizowali spotkanie z tą „SPOŁECZNOŚCIĄ?

 16. WIDZĘ, ŻE SIĘ NIE ROZUMIEMY, NO ALE TRUDNO, SKORO SZANOWNA „ZIMKA” NIE POTRAFI CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM WSZYSTKIEGO, CO NAPISAŁEM TO TRUDNO. NATOMIAST CO DO PYTAŃ W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE „ZIMKA” PODAJE KONKRETNE PRZYKŁADY. PIENIĄDZE ZA POSTAWIONE WIEŻE PRZEZNACZANE SĄ M.IN. NA DZIAŁALNOŚC KLUBU HETMAN, KTÓRY OTRZYMAŁ ZA UBIEGŁY ROK 34000 ZŁ Z BUDŻETU GMINY. W UBIEGŁYM ROKU WYREMONTOWANO SANITARIATY NA BOISKU. POZA TYM WYKONANO NA ŻĄDANIE FIRMY BENE TE REMONT OŚRODKA ZDROWIA, KTÓRY WYNIÓSŁ 100000 ZŁ.
  WYSTARCZY TROCHĘ SIĘ ZAINTERESOWAC, PISANIE TAKICH BZDUR, ŻE URZĄD NIE KONSULTUJE ZE SPOŁECZEŃSTWEM PODEJMOWANYCH DEZYZJI JEST NIEUZASADNIONE. WSZYSTKIE POSIEDZENIA SESJI, KOMISJI SĄ OTWARTE, KAŻDY MOŻE W NICH UCZESTNICZYC, A WYNIKA TO Z USTAWY O SAMORZĄDZIE GMINNYM. SKORO POTRAFISZ PRZYTACZAC TEKST CAŁEJ PRZYSIĘGI RADNEGO TO NAPEWNO POTRAFISZ TEŻ ZAPOZNAC SIĘ Z CAŁĄ USTAWĄ. PONADTO W KAŻDYM SOŁECTWIE ORGANIZOWANE SĄ ZEBRANIA WIEJSKIE ZGODNIE ZE STATUTEM. JESTEM CIEKAWY W ILU TAKICH ZEBRANIACH SZANOWNA „ZIMKA” UCZESTNICZYŁA? ZACHĘCAM DO UDZIAŁU, WTEDY ZBĘDNA BĘDZIE ANONIMOWA KORESPONDENCJA. A JEŚLI NIE MA NA TO CZASU, WTEDY WSZELKIE INFORMACJE ZNALEŹC MOŻNA NA STRONIE INTERNETOWEJ BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ GMINY, BEZ WYCHODZENIA Z DOMU. TO NIE JEST TAKIE TRUDNE, RÓWNIE ŁATWE JAK KORZYSTANIE Z TEJ STRONY. POZDRAWIAM

 17. Tak rzeczywiście nie dojdziemy do porozumienia,każdy z nas ma inny światopogląd.Dla szanownego radnego jest władza najważniejsza ,a nie społeczeństwo obywatelskie jak to pan nazwał.Cytując tekst przysięgi radnego miało przypomnieć o dbałość i dobro WSPÓLNE mieszkańców.Pieniądze za postawione wieże powinny nie tylko ratować klub „Hetman” ale również pozostać na boisku A SANITARIATY??? tak to się nazywa?? W przydrożnym rowie lepsze warunki.Piszesz że na „żądanie” był zrobiony remont ośrodka zdrowia.To my jako mieszkańcy na żądanie np:nie chcemy wiatraków!! Żądamy i już!Ja nie widzę tych konsultacji urząd-mieszkańcy,a zachęcanie mnie do brania udziału w sesji to odpowiem,że nie mam czasu na kabaret jaki tworzycie.Zebranie wiejskie zgodnie ze statutem-ale kiedy?gdzie? Odsyłanie mnie do BIP jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla mnie- poczytać przejrzeć i żyć dalej coście uchwalili. A uchwalili to co chcieli bo ktoś wam w głowach namącił.Skutki poniosą mieszkańcy całej gminy nie tylko rada i wójt,którzy dziś są a jutro……….

 18. WYKSZTAŁCIUCH NA TAKIM POZIOMIE JAK PANI NIE DA SIĘ ZREFORMOWAC, TAK NAPRAWDĘ NIEWIELE MA PANI DO POWIEDZENIA. MIESZKAŃCY JUŻ WYPOWIEDZIELI SWOJE SUWERENNE ZDANIE W SPRAWIE WIATRAKÓW. MIESZKAŃCY SĄ „ZA”, A ZDANIE WIĘKSZOŚCI NALEŻY USZANOWAC. I TO TYLE

 19. To, że gmina wyremontowała ośrodek zdrowia prywatnej firmie magdy, która dzierżawi od gminy ten budynek, to skandal. Dziwi mnie to tym bardziej w ostatnim czasie. Jeszcze im mało?! Za te pieniądze spokojnie można byłoby poprawić stan boiska i wiele innych rzeczy. Dlaczego my podatnicy mamy dokładać do rodzinnego interesu? Być może w niedalekiej przyszłości zachce im się przejąć budynek ośrodka na własność. Nie można na to pozwolić!!!

 20. Wasze komentarze czytam i jestem w szoku, że są jeszcze miejsca, gdzie ludzie się angażują w sprawy swojej gminy. Gdyby tak było w każdej dziedzinie, mielibyśmy społeczeństwo obywatelskie pełną gębą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *