Obiekt na miarę XXI wieku

16 czerwca, 2015

„…Marzenia się spełniają. Niezbitym dowodem na to jest pełnowymiarowa i funkcjonalna hala sportowa, która jeszcze kilka lat temu pozostawała w sferze marzeń…” – zaakcentowała Grażyna Kazuś – wójt samorządu słupeckiej gminy (14.06).

Trzeba przyznać, iż obiekt ten faktycznie robi wrażenie. Wręcz śmiało można rzec – takiej hali z pewnością nie powstydziłby się żaden samorząd, a niejeden chciałby taką mieć… Jej budowa pochłonęła kwotę 4,7 mln. zł. Główny budynek hali jest jednokondygnacyjny z płytą boiska o wymiarach 44 na 24 m. Sala ta przystosowana jest do: koszykówki – dwa boiska z czterema koszami, siatkówki – trzy boiska, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej i tenisa ziemnego. Hala wyposażona jest też w profesjonalną tablicę wyników.

Z kolei w części parterowej znajduje się zaplecze sanitarne i pokój trenera oraz schowek porządkowy. Jest tu również łącznik z gimnazjum. Natomiast w szczycie (od strony boiska) usytuowano: przedsionek, portiernię, hall, szatnię ogólną i sanitariaty wraz z natryskami. Do dyspozycji jest tu także przechowania sprzętu sportowego i zespół sanitarny dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również gabinet wychowania fizycznego, punkt pierwszej pomocy medycznej oraz sala gimnastyki korekcyjnej. Na widowni może zasiąść 360 osób.

„…Ideą budowy hali jest skupienie wokół siebie coraz większego grona dzieci i młodzieży, by ta – tętniąc życiem, była zaproszeniem do wszelkiego rodzaju aktywności. Mam nadzieję, że ten piękny obiekt stanie się ostoją ustawicznego rozwoju, rozpoznawania zdolności, kuźnią talentów, chęci doskonalenia i kształtowania ducha fair play, samodyscypliny, tolerancji, pracy w grupie, a być może stanie się podwaliną do kształtowania przyszłych olimpijczyków. Myślę, że dzięki możliwościom profesjonalnych rozgrywek, podniesie się jakość sportu w naszej gminie, a utworzona klasa sportowa będzie powodem do dumy. Wyobrażam sobie tę halę jako miejsce imprez sportowych, ale również kulturalnych. Pragnę dziś podziękować wszystkim, których dobra wola, wkład pracy, kompetencję, chęć pomocy przyczyniły się do pomyślnego zakończenia inwestycji…” – podkreśliła wójt Grażyna Kazuś, zaznaczając: „…Dzięki wysiłkowi całemu sztabu ludzi mamy obiekt sportowy, który można nazwać niespełnionym marzeniem wcześniejszych pokoleń. Inaugurując, przekazuję niniejszym tę salę dzieciom, młodzieży i mieszkańcom Gminy Słupca. Nauczycielom życzę siły do podejmowania działań na rzecz kultury fizycznej i sportu – siły, która pozwoli na to, by to miejsce stało się areną wielu spektakularnych zmagań sportowych…”.

„…To tutaj będziemy rozwijać zainteresowania sportowe naszych uczniów. Uczyć ich rzetelności, wytrwałości, wiary we własne możliwości oraz promować zdrowy styl życia. Nie potrafię ukryć swojej radości, że w naszej małej wiejskiej szkole lekcję wychowania fizycznego odbywać się będą w warunkach niemal olimpijskich. Radość jest tym większa, że w przyszłym roku szkolnym pod okiem profesjonalnej kadry nauczycielskiej zaczniemy kształtować uczniów w oddziale sportowym…” – podkreśliła Beata Przybylska – dyrektor kowalewskiego gimnazjum, dodając: „…Ten przepiękny obiekt został wybudowany przy naszym gimnazjum, ale nigdy nie będzie to tylko nasza sala gimnastyczna. Jestem przekonana, że będzie to miejsce spotkań wszystkich ludzi, którzy kochają sport i chcą aktywnie spędzać czas, że będzie ona tętnić życiem od rana do wieczora. Wiem, że naszym gimnazjalistom łatwiej będzie z niej korzystać, wierzę jednak, że wszyscy uczniowie z naszej gminy będą tu przyjeżdżali, aby bawić się, grać i rywalizować ze sobą….”.

Całość zwieńczył program artystyczny w wykonaniu kowalewskich gimnazjalistów. Duże brawa dla tych młodych ludzi za profesjonalizm i dopracowanie w najdrobniejszym szczególe.

„…Mam nadzieję, że hala sportowa na miarę XXI wieku, stanie się wizytówką naszej gminy i ciągle żywą pamiątką z okresu 25-lecia samorządu gminy wiejskiej Słupca, która pozwoli niejednemu wyciągnąć rękę po kolejne sportowe trofea” – oświadczyła Grażyna Kazuś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *