,,Obiekty te będą służyć dobru mieszkańcom”. Otwarcie GOK i rynku w Lądku

21 kwietnia, 2022

Lądek może pochwalić się nowym rynkiem i Gminnym Ośrodkiem Kultury. Dzisiaj nastąpiło ich oficjalne otwarcie.

Całkowity koszt przebudowy GOK wraz z zagospodarowaniem przestrzeni wokół wyniósł ponad 1 milion złotych. Połowa została sfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Reszta pieniędzy pochodzi z gminnego budżetu. – Obiekty te będą służyć dobru mieszkańcom – podkreślił Artur Miętkiewicz, Wójt Gminy Lądek. Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do odnowy rynku i budynku GOK.

– Dzięki środkom z Unii Europejskiej wiele miejsc w Wielkopolsce zmieniło swoje oblicze. To są dobrze wykorzystane pieniądze służące mieszkańcom. Kilka lat temu podpisywałem umowę z Panem Wójtem. To był taki początek. Dzisiaj jest ten najważniejszy moment, bo widzimy efekt pracy. (…) To jest też czas podsumowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Mogę śmiało powiedzieć, że jako region dobrze tymi środkami zarządzaliśmy. Były przeznaczane na rewitalizację terenów, budowę dróg lokalnych, gospodarkę wodno-ściekową. Gmina Lądek jest tą, która na mapie Wielkopolski wyróżnia się w sposób szczególny jeżeli chodzi o pozyskiwanie tych środków – mówił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

– Zawsze bardzo się cieszymy, gdy gminy z naszego powiatu dostają pieniądze rządowe i samorządowe. To one pozwalają przekształcać przestrzeń wokół nas na bardziej przyjazną i piękniejszą – zaznaczył starosta Jacek Bartkowiak. – Po ostatnich latach, gdy dotykała nas pandemia, nie było integracji społecznej. Czasy się zmieniają i potrzeby są większe. GOK na pewno musiał być doposażony. Mieszkańcom Lądku się to należy – powiedział Robert Popkowski, radny Sejmiku Wojewódzkiego.

Uroczystemu otwarciu towarzyszyło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Rynek w Lądku – wczoraj i dziś”. Prace miały pokazać zmiany jakie zachodziły na rynku w Lądku na przestrzeni lat. Konkurs skierowany był do młodzieży i dorosłych. Wyróżnienie w kategorii klas od IV do VI i klas VII i VIII otrzymali: Julita Walkowiak, Joanna Duszyńska, Alicja Namysłowska, Lidia Pawela, Olga Waszak, Granciszek Taras, Matylda Zamiatała, Wiktoria Skoczkowska, Antonina Michalak, Michalina Kolańska, Jakub Staszka – ZSP w Lądku; Natalia Góranowska, Jakub Adamczewski – ZSP w Ratyniu. Nagrodę główną otrzymał Szymon Byczyński. W kategorii dorośli nagrody wygrała Wiesława Wrzesińska (Lądek), Grażyna Byczyńska (Lądek) i Daria Molińska (Dolany).

Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie ze szkoły w Lądku i lokalna orkiestra dęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *