Od „Yesterday” do „Czterech ścian”

12 października, 2010
Łukasz GOFER Gątarczyk i bracia Herian nagrali piosenkę w poznańskim studiu
Łukasz GOFER Gątarczyk i bracia Herian nagrali piosenkę w poznańskim studiu

Łukasz GOFER Gątarczyk i bracia Herian nagrali piosenkę w poznańskim studiu
Przygoda Łukasza Gątarczyka ps. GOFER z muzyką rozpoczęła się ponad 8 lat temu w drugiej klasie gimnazjum. Wtedy pierwszy raz wystąpił przed publicznością. Zaśpiewał wówczas wielki hit Beatlesów „Yesterday”. Akompaniował mu Krzysztof Herian. Teraz po latach GOFER nagrał w poznańskim studiu piosenkę skomponowaną przez Krzysztofa Heriana do słów Sławomira Wojciechowskiego.

OD GIMNAZJUM DO KONCERTÓW AKUSTYCZNYCH
Po debiucie na gimnazjalnej scenie GOFER uczył się w Zespole Szkół Zawodowych. Tam powstała formacja Matecki Band.

”Właśnie z nimi zagrałem kilka koncertów dla szerszej publiczności. Zdobyłem też pierwsze nagrody” – wspomina młody słupecki wokalista. “Po rozpadzie zespołu grałem po weselach, bo jakoś trzeba było zarabiać. Przed 19. rokiem życia otrzymałem zaproszenie od Krzyśka Heriana , by pojawić się w kinie na próbie zespołu PARAGRAF, który potem przekształcił się w KodeXBlues. Tam już były regularne próby i koncerty. Właśnie wtedy podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poznałem Gabriela Fleszara. Razem zaśpiewaliśmy wówczas „List do M.”. Tak się rozpoczęła nasza współpraca. Podczas wakacji mieliśmy kilka wspólnych koncertów w Powidzu w „Tawernie pod Pijaną Zgrają”. Koncerty te były akustycznym projektem Gabriela i Kostka Andreeva. Takie koncerty to bardzo fajna sprawa. Dlatego też zacząłem grać unplugged. Do współpracy zaprosiłem Krzysztofa Heriana (piano) oraz jego brata Roberta (saksofon). Po kilku koncertach zaczęliśmy otrzymywać propozycje od właścicieli pubów w powiecie słupeckim i poza nim” – mówi Łukasz Gątarczyk.

4 ŚCIANY – POTENCJALNY HIT
Piosenka „4 ściany” to kompozycja Krzysztofa Heriana do słów Sławomira Wojciechowskiego. Utwór był początkowo grany przez zespół KodeXBlues.

„Kostek Andreev gitarzysta, który współpracował m.in. z Marylą Rodowicz, Anią Dąbrowską, Bartkiem Wroną i Gabrielem Fleszarem, zaproponował byśmy jakiś utwór nagrali u niego w studio. Sławek zaproponował by były to właśnie „4 ściany”. Tam udzielił nam kilka wskazówek, jak piosenka powinna brzmieć, by stać się przebojem. My nagraliśmy ścieżkę dźwiękową i wokal, a Kostek zrobiła aranż i dograł pozostałe instrumenty”- mówi Gofer wyraźnie zadowolony z pracy jaka wykonali młodzi muzycy. – Od niego dowiedzieliśmy się, że nagranie jednego kawałka trwało miesiąc. Teraz emitowany jest m.in. na antenie Radia Planeta. Co dalej?

„Jesteśmy w trakcie tworzenia nowych piosenek. Musimy mieć kilka piosenek, by stworzyć z tego płytę. Oczywiście ciągle gramy koncerty akustyczne. Być może nagramy tez piosenkę z Gabrielem Fleszarem” – dodaje Krzysztof Herian. „4 ściany” – to bardzo melodyjna popowa piosenka jakich wiele jest emitowanych w rozgłośniach radiowych.

Cieszy jednak to, że nagrali i wykonują ja nasi koledzy – mieszkańcy Słupcy, którym życzymy wielkiej kariery muzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *