Od prawej do lewej. Pijany kierowca z zakazem sądowym

17 marca, 2023

Policjanci z Goliny zatrzymali forda, którego kierowca był pijany. Okazało się też, że posiada sądowy zakaz kierowania autem. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,2 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek 14 marca, przed godziną 20.00 policjanci zauważyli auto jadące od prawej do lewej strony jezdni. 40-letni mieszkaniec powiatu konińskiego początkowo jakby udawał, że nie widzi umundurowanych funkcjonariuszy, ale nie zdecydował się na ucieczkę.

Policjanci sprawdzili przeszłość kierowcy i szybko okazało się, że wyrokiem sądu nie może on już kierować pojazdami mechanicznymi. Poza tym nie kierował na trzeźwo. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie nieco ponad 2,2 promile alkoholu. 40-latek trafił do komisariatu w Golinie, gdzie jego stan trzeźwości został ponownie zbadany. Po wszystkim mężczyzna został zwolniony do domu.

Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

przegladkoninski.pl
(zdjęcie poglądowe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *