Odsunięci od służby

22 czerwca, 2011
Odsunięci od służby
Odsunięci od służby

Po dwóch tygodniach od pierwszych informacji na temat rzekomego łapownictwa w policji autostradowej stacjonującej w Sługocinie znamy już więcej szczegółów w tej kontrowersyjnej sprawie. Okazuje się, że Litwini zatrzymani do kontroli drogowej zgłosili się na policję, twierdząc że wręczyli policjantom łapówkę w wysokości 250 euro. Policjanci, których dotyczy postępowanie zostali odsunięci od pracy w drogówce.

Początkowo w sprawie nikt nie chciał udzielać informacji. Jedyne co wiedzieliśmy to to, że wszczęto postępowanie w sprawie korupcji. Wiedzieliśmy od początku, że w sprawę zamieszani są policjanci pracujący w ruchu drogowym, a stacjonujący na posterunku w Sługocinie. Gdy po raz pierwszy informowaliśmy o sprawie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu nie przekazała nam żadnych informacji, mówiąc nam, że w temacie nic jeszcze nie wie.

Prokuratura Rejonowa w Słupcy potwierdziła nam jedynie wszczęcie postępowania. Po naszej pierwszej publikacji w różnych kręgach zawrzało. W międzyczasie nasz informator przekazał nam więcej szczegółowych informacji. Zdarzenie miało mieć miejsce w piątek 3 czerwca około godziny 18. Policjanci wydziału drogowego zatrzymali do kontroli busa z obywatelami Litwy.

„Podobno mieli uszkodzoną szybę i policjanci za to wzięli łapówkę, żeby ich puścić” – mówi nasz informator.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

  1. za wzięcie łapówki tylko odsunięci od służby w drogówce,to chyba jeszcze nie koniec, przecież popełnili przestępstwo

  2. No pewnie że nie koniec , pojutrze będzie egzekucja na rynku. Odsunięci ponieważ trzeba zebrać dowody i przedstawić zarzuty a wtedy prokurator decyduje co dalej. Pan Henryk tym razem niecierpliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *