Opaski bezpieczeństwa dla strzałkowskich seniorów

23 czerwca, 2022

Gmina Strzałkowo przystąpiła do programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok. Dzięki niemu do wybranych mieszkańców trafiły opaski bezpieczeństwa, za pomocą których w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, mogą połączyć się z centralą i uzyskać niezbędną pomoc.

„Korpus Wsparcia Seniorów” to program Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Gmina Strzałkowo pozyskała na ten cel środki z Funduszu Przeciwdziałania COCID-19 na zakup 10 opasek bezpieczeństwa wraz z opłaceniem abonamentu usługi teleopieki do końca bieżącego roku. Środki zostały przyznane przez Wojewodę Wielkopolskiego w oparciu o liczbę osób w gminie w wieku 65 lat i więcej na koniec 2020 roku. 

Opaski zostały już przekazane samotnie gospodarującym mieszkańcom  z terenu naszej Gminy, których stan zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszego udzielenia pomocy.

Program jest realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zdj. UG Strzałkowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *