Opłaty za autostradę pójdą w górę!

13 stycznia, 2010

Kierowcy dostaną po kieszeni
Mamy dość nieprzyjemną informację dla kierowców. Zarząd spółki Autostrada Wielkopolska prowadzi rozmowy dotyczące podwyżek opłat za przejazd autostradą. Obecna cena dla niejednego kierowcy wydaje się zbyt duża. Czy samochody, omijając Punkty Poboru Opłat zatamują ruch na drogach lokalnych?

O podwyżkach za przejazdy słychać już od dłuższego czasu. Nikt nie umiał jednak potwierdzić tych informacji. Kasjerki z Punktów Poboru odpowiadały na pytania o podwyżkach tysiącom klientów, niestety bez żadnych szczegółów. Jak mówi jedna z pań na bramkach: „Każdy mi się pyta, a ja nic tutaj nie wiem. Kierownictwo też nic nie mówi.

Byłoby nam łatwiej jakbyśmy chociaż znały cenę, to kierowcy byliby uspokojeni. A tak wyzywają nas tylko, że co my jesteśmy za pracownice, jak takich rzeczy nie wiemy. To nie jest przecież nasza wina. Moim zadaniem jest pobranie kwoty od przejeżdżającego samochodu, a jaka to jest kwota to przecież nie zależy ode mnie”.

Planowanie podwyżek potwierdza rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej Zofia Kwiatkowska. Jak mówi: „Żadnych szczegółów jeszcze podać nie możemy, jednak wszystko idzie w stronę podwyżek. Prawdopodobnie nastąpią one w pierwszym kwartale 2010 roku. Jaka wysokość i dokładna data wprowadzenia nie są jeszcze znane. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale tak – podwyżki prawdopodobnie będą.”

Wysokość opłat za przejazd niektórym już teraz wydaje się za duża. Jednorazowy przejazd przez bramkę samochodem osobowym kosztuje 11 złotych, a już samochodem z przyczepką 27 złotych. Jak mówi zdenerwowany kierowca: „Jadę do Poznania z Konina. Autostradą jest najszybciej. Płacę 22 złote w jedną stronę, i tyle samo w drugą.

Prawie 50 złotych – tyle mnie kosztuje też na przykład paliwo za przejazd. Jak cena wzrośnie będę bramki omijał. Wolę dobrze się najeść niż płacić więcej, bo przecież komfort jazdy się nie zmieni. Pewnie nie tylko ja zacznę bramki omijać, bo podwyżka bulwersuje wielu kierowców”.

  1. a już mało kosztuje ta autostrada,że będzie podwyżka to niech powiedzą wcześniej a nie jak pojedziemy i zobaczymy cenę to dostaniemy szoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *