Orlik wylądował na śniegu

19 listopada, 2009
Goście przekazali piłkarzom MOS piłki
Goście przekazali piłkarzom MOS piłki

Otwarto drugie boisko ORLIK
Czwarte w Powiecie, a drugie w Słupcy boisko, w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”, oficjalnie otwarto w czwartek – 4 listopada. Oprócz władz Miasta i Powiatu otwarcia dokonali specjalni goście: Katarzyna Sobierajska – wiceminister Sportu i Turystyki oraz Zbigniew Włodkowskiego – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

„Moje Boisko – Orlik 2012” to ogólnodostępny, bezpłatny kompleks boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, z którego będą korzystali także uczniowie trzech przyległych szkół. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. W Powiecie Słupeckim powstały 4 Orliki: w Strzałkowie, 2 w mieście Słupca i jedno w Zagórowie, które również w czwartek oficjalnie oddano do użytku. Inwestorem drugiego Orlika był Powiat, natomiast Miasto przekazało pod budowę m.in. części gruntu przy gimnazjum. Boisko zostało bowiem zbudowane na fragmencie ogromnego placu znajdującego się między Zespołem Szkół Ekonomicznych a słupeckim Gimnazjum.

Budowa finansowana była z czterech źródeł: 333 tysięcy otrzymano z funduszy rządowych, kolejne ponad 333 tysięcy zapewnił samorząd Województwa Wielkopolskiego, ponad 300 tysięcy złotych to również wkład własny Powiatu, a 100 tysięcy na inwestycję przekazały władze Miasta. Na uroczyste otwarcie kolejnego Orlika do Słupcy przybyło wielu gości, a byli to m.in. Katarzyna Sobierajska – Wiceminister Sportu i Turystyki, Zbigniew Włodkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Eugeniusz Grzeszczak Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP, Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Przemysław Pacia Wicewojewoda Wielkopolski, wójt gm. Strzałkowo Dariusz Grzywiński, ks. kan. Hieronim Szczepaniak, dyrektorzy placówek oświatowo-kulturalnych, radni miejscy i powiatowi, komendanci KPP i PSP Słupca.

Piłkarze MOS dali pokaz swoich umiejętności
Piłkarze MOS dali pokaz swoich umiejętności

Goście specjalni, wspólnie z władzami Powiatu i Miasta, dokonali symbolicznego otwarcia boisk, przecinając wstęgę. Boiska zostały również poświęcone przez rektora WSD w Lądzie ks. Zenona Klawikowskiego. Na przybyłych czekało również wiele atrakcji i występów artystycznych, które przygotowali uczniowie trzech placówek oświatowych: urocze cheerleaderki z Zespołu Szkół Ekonomicznych, „afrykański” zespół z Gimnazjum i sekstet mimów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Z uwagi na padający pierwszy śnieg organizatorzy uroczystość oddania boiska przenieśli do wnętrza sali gimnastycznej ZSE. Wśród wielu występujących gości, składających gratulacje i podziękowania, przekazujących piłki, głos zabrał także Przemysław Pacia Wicewojewoda Wielkopolski, który podał informację, iż w przyszłym roku, pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, zostanie zorganizowany turniej piłkarski pod roboczym tytułem „Warto awansować z Orlikiem”.

Miałby to być na początku, turniej gminny, dalej ćwierćfinały powiatowe, półfinały w dawnym woj. konińskim, a finał na poznańskim stadionie Warty- Poznań. – Chcemy na powstałych Orlikach zorganizować turnieje trwające od wiosny do później jesieni, tak aby wyłonić najlepsze drużyny w gminie, powiecie, regionie i województwie – najlepsze drużyny orlikowe zagrają w Poznaniu. Liczę na przychylność samorządów, bo to oni będą głównym organizatorem spotkań piłkarskich. Obsługę techniczną i nagłośnienie wtorkowej uroczystości zapewnił Miejski Dom Kultury w Słupcy.

Dla młodzieży, która uatrakcyjniła program otwarcia boiska został ufundowany tort. Uroczystość zakończył pokaz piłkarski w wykonaniu młodzieży z MOS, zaproszeni goście, zaopatrzeni w okolicznościowe szaliki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy, mimo padającego śniegu z deszczem, strzelali bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *