Piękna kampania

11 listopada, 2010

Piękna kampania

Jest szansa na to, że zbliżająca się kampania samorządowa będzie się zasadniczo różniła od tych smutnych okresów poprzedzających wybory prezydenckie, czy nawet parlamentarne. Tam rzadko partie decydują się stawiać na młodzież. A jeszcze rzadziej na młode, atrakcyjne kobiety. W tym roku podczas kampanii mamy prawdziwy wysyp atrakcyjnych dziewcząt. Jedną z nich jest kandydatka PSL Katarzyna Suberska, II Wicemiss Polonia. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak na jej tle wypadają inne ugrupowania. Trzeba przyznać, że prezentują się całkiem nieźle…

LEWICA STAWIA NA MŁODZIEŻ

Sylwia Przybyła
Sylwia Przybyła

Sylwia Przybyła jest przykładem na to, że młodzież interesuje się polityką i coraz chętniej bierze w niej aktywny udział. Młoda, piękna kandydatka lewicy była na zagranicznym stażu politycznym. Od dawna pracuje w biurze poselskim SLD, gdzie jest asystentką eurodeputowanego Marka Siwca. Teraz będzie walczyła o mandat w Radzie Powiatu.

„Uważam, że polityka jest potrzebna, ale powinna być prowadzona przez ludzi mądrych, odpowiedzialnych, kulturalnych, których nadrzędnym celem jest dobro obywateli i państwa” – mówi „aniołek lewicy”na pytanie o politykę.

To, że Sylwia Przybyła będzie lokalnie reprezentowała Sojusz Lewicy Demokratycznej na początku nie było takie pewne: „Pochodzę z rodziny, w której sprawy ojczyzny zawsze były dominującym tematem. Poglądy moich bliskich nie zawsze były jednakowe. Uczestnictwo w rodzinnym politykowaniu stopniowo kształtowało mój światopogląd i chęć działania” – co zatem sprawiło, że zwróciła się ku poglądom lewicowym?

„Odbywany staż w Biurze Poselskim Elżbiety Streker – Dembińskiej umożliwił mi wgłębianie się w sprawy polityki i ukształtował mój światopogląd” – mówi.. Jak ocenia fakt, że tak wielu młodych ludzi zdecydowało się na start w wyborach samorządowych.

„Uważam, że przyszedł czas na młodych, konstruktywnie myślących, ambitnych i aktywnych ludzi, którym przyszłość kraju nie jest obojętna. Chcąc działać na rzecz naszej małej ojczyzny zdecydowałam się kandydować do Rady Powiatu z ramienia partii SLD, która stawia na młodych, wychodzi im naprzeciw i daje duże możliwości rozwoju” – kończy śliczna kandydatka tej partii.

PIĘKNOŚĆ Z PIS

Daria Langner
Daria Langner

Wybory w gminie Lądek również zapowiadają się atrakcyjnie. Aż cztery osoby powalczą o fotel wójta. Walka o mandaty radnych będzie równie ciekawa. Dziewięć komitetów wyborczych, 60 osób walczących o miejsca w radzie. Wśród nich znalazła się prawdziwa piękność, Daria Langner. 21-letnia kandydatka na radną z miejscowości Samarzewo, postanawia walczyć o dobro jej małej ojczyzny. Ukończyła szkołę średnią w Strzałkowie i kontynuuje naukę w studium służb ochrony. W wyborach do Rady Gminy Lądek postanowiła reprezentować Prawo i Sprawiedliwość.

Jak sama mówi: „Nie można zapominać o naszych korzeniach. Samarzewo jest małą miejscowością, ale wiem, że i w takiej wsi można dużo zmienić. Musimy zacząć korzystać z funduszu sołeckiego. Za pieniądze, które przepadły w 2010 roku można było stworzyć piękny plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Przez dwa lata fundusz sołecki w naszej wsi miał przynieść około 11 tysięcy złotych, za taką kwotę z pewnością można coś zrobić dla Samarzewa.

Mam już plany jakie wnioski będę składać gdybym dostała się do rady. Mam nadzieję, że mieszkańcy, moi sąsiedzi, postawią na młodą krew. Chcę ich godnie reprezentować dążąc do poprawy wizerunku Samarzewa” – mówi piękność z PiS.

AKWARYSTYKA NA USPOKOJENIE

Beata Burdzińska
Beata Burdzińska

Kolejną piękną, młodą kobietą startującą w wyborach samorządowych jest Beata Burdzińska. 30-letnia urocza brunetka jest mężatką i tylko tym różni się od swoich koleżanek z innych partiii. W wyborach do rady Powiatu będzie reprezentowała Koalicyjny Komitet Wyborczy “Lewica”.

Najwięcej czasu Beacie Burdzińskiej zajmuje rodzina. Jak sama mówi jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Interesuje się muzyką, modą, sportem. Uwielbia taniec, a fascynuje ja akwarystyka. „Patrząc na podwodne życie można się uspokoić” – mówi. Kandydatka lewicy pracuje w firmie AVON. Jest liderem sprzedaży: „Bardzo lubię pracować i ludźmi i czuć, że robię coś pożytecznego” – mówi Beata Burdzińska.

Dlaczego zdecydowała się na start w wyborach samorządowych? „Nie boję się nowych wyzwań. raczej twardo stąpam po ziemi. Jestem otwarta, szczera i uśmiechnięta. Staram się żyć tak, by nie komplikować sobie życia i żeby każdy czuł się dobrze w moim towarzystwie” – mówi młoda i piękna kandydatka, która o mandat do powiatu powalczy z listy KKW Lewica.

JUSTYNA CHCE SIĘ ZAJĄĆ PROBLEMAMI ZDROWIA

Justyna Michalak
Justyna Michalak

Kolejną kandydatką do Rady Powiatu jest Justyna Michalak, która o mandat powalczy w gminie Strzałkowo. „Kandyduję, bo jestem zainteresowana tym, co dzieje się wokół mnie i chciałabym mieć na to jakiś wpływ. Ten wpływ można uzyskać będąc samorządowcem. Jeśli dzięki przychylności wyborców uzyskam mandat radnej w Radzie Powiatu będę mieć szansę udowodnienia, że młoda osoba może wnieść wiele do pracy samorządu. Wiem, że jako początkująca radna będę się musiała wiele nauczyć o działalności samorządowej. Mam jednak pewne doświadczenie zawodowe a także własne spojrzenie na sprawy ludzi młodych, które mogą się przydać w pracy rady.”

Justyna Michalak zawodowo zajmuje się rehabilitacją. W przyszłości chciałaby specjalizować się w rehabilitacji dzieci. Dlatego w samorządzie chciałaby pracować w komisji zajmującej się sprawami zdrowia.

Justyna popiera lokalny program PO: „Nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej ale wiem, że PO stawia na młodzież. Jest chyba najbardziej popularną partią wśród młodych ludzi. Poparcie dla wybranej partii można pokazać na wiele sposobów, na przykład startując z jej list, propagując jej program. Ja właśnie tak robię”.

 1. POLITYKA TO NIE WYBORY MIS POLONIA !!!

  NIE MA ZNACZENIA WYGLĄD, DLA MNIE NAJBARDZIEJ SZPETNY POLITYK JEST LEPSZY OD SŁODKICH KOBITEK JEŻELI TYLKO ROBI LEPIEJ TO CO TRZEBA, I NIE MUSI MIEĆ DO TEGO ZGRABNEGO TYŁECZKA 🙂

 2. Ju nie promujecie Kasi? Zrobiła Gazetę na szaro i juz nie piszecie o Kasi. hahahahahaha

 3. do slupczanin – ja się nie dziwie gazecie wcale, bo sama też bym PSL nie chciała promować, feeee Jakby mogli, to by poprosili Benedykta XVI, żeby z ich listy na radnego wystartował i moim zdaniem Kasia popełniła największy błąd w życiu, ale to już jej wybór, łatka przypięta na całe życie

 4. Mlode kandydatki w polityce swietnie !
  Tylko moze podam pomysl gazeta na wejscie w historie tych mlodych kobiet, pojeciu o polityce. Nie watpie w zadna z tych kobiet, no moze z wyjatkiem jednej nie dazac urazy tej mlodej kobiety. Lecz fakty zostana faktami. Po za tym nie zdajac szkoly, i z przedmiotow politycznych wypada bardzo miernie… W co nie watpie (choc zawsze mozna) o posiadaniu informacji o ”polityce”. Oczywiscie wykluczam doswiadczenie gdyz wszystkie sa mlode, ale podstawowe informacje o swoim kraju panienki chyba powinny znac… w co watpie w tej osobie.
  Zamiary ma dobre, probuje isc w kierunki przyszlosci rozwoju…. zreszta przyszlosc pokaze na ile je stac.

  Hmmmm jako osoba publiczna troche skromnosci a nie zakladac bluzke ledwo za dupke. haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *