Piękność łamiąca stereotypy

26 lutego, 2013

Wiktoria Kanicka uczennica słupeckiego gimnazjum jest osobą bardzo zdolną. Ostatnio wygrała Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego. Jest także stypendystką burmistrza miasta. Ta śliczna, 16-letnia, niebieskooka, delikatna blondynka ma jednak także za sobą doświadczenie w modelingu. Przez miesiąc pracowała jako modelka w Mediolanie.

Jak dostała się do pracy w Mediolanie? „Wszystko zaczęło się od tego, że zapisałam się do agencji modelek „GaGa” w Poznaniu. Tam po kilku castingach zagranicznych agencji, pojawiła się agencja z Mediolanu. Dzięki ich zainteresowaniu wyjechałam na miesiąc do Włoch. Już pierwszego dnia zaproponowano mi tam pracę, więc do końca kontraktu już pracowałam” – mówi młoda słupczanka.

Wyjazd do Włoch nie był dla naszej młodej modelki ostatnim tego typu przeżyciem. Gdyby miała taką możliwość to wyjechałaby jeszcze do pracy za granicę.

Już dostała propozycję wyjazdu do Włoch w czasie wakacji: „Praca modelki to jest dla mnie raczej zajęcie dodatkowe. Raczej skupię się na studiach i nauce” – mówi Wiktoria. Wiktoria jest jedną z najzdolniejszych uczennic w słupeckim gimnazjum. Niedawno wygrała olimpiadę przedmiotową z języka polskiego. Jest także stypendystką burmistrza miasta za znakomite wyniki w nauce.

Nie znaczy to jednak, że Wiktoria cały swój wolny czas poświęca nauce: „Może to oznaczać, że po prostu mam głowę do nauki. Chodzę na dodatkowe zajęcia, tak więc moje życie to nie tylko nauka. Ja przede wszystkim uważam na lekcjach i stąd się biorą takie właśnie wyniki w nauce” – mówi Wiktoria.

Wyniki w nauce Wiktorii to zaprzeczenie stereotypu, że młoda, piękna kobieta nie może być mądra. „Potwierdzam, że to typowy stereotyp. W Mediolanie mieszkałam z młodymi, ślicznymi dziewczynami. Nasze rozmowy w większości dotyczyły przyszłości. Rozmawiałyśmy o szkole, o poważnych filmach. Właśnie wtedy powiedziałam koleżankom, że gdyby ktoś posłuchał naszych rozmów, to obaliłybyśmy stereotyp ładnej, ale głupiej dziewczyny” – mówi nastolatka ze Słupcy.

Jej zdaniem młode modelki nie muszą ściśle trzymać diety. „Modelki to osoby raczej genetycznie uwarunkowane do zajmowania się tym zawodem. Oczywiście, jeżeli trzeba zgubić parę centymetrów, to oczywiście trzeba, ale raczej trzymanie diety nie zajmuje mi całego życia” – mówi Wiktoria.

Młodej modelce tak, jak już wspominaliśmy nauka nie zajmuje całego życia. „Mam wiele innych zajęć. Pasjonuje mnie gra na scenie. Dlatego chodzę na zajęcia teatralne do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Poza tym uwielbiam podróżować” – mówi słupczanka, która na razie jednak nie wie dokładnie co chciałaby studiować w przyszłości.

„Mam sporo czasu, żeby się zastanowić nad przyszłością. Może jak trafię do liceum to wtedy moje plany będą bardziej konkretne. Na razie nie myślę o tym”.

Gdyby trafiła się jej propozycja pracy modelki, kosztem nauki raczej by się jednak nie zdecydowała. „Nie wiem co bym zrobiła. Na razie jednak moje życie to nauka” – mówi zdolna słupczanka.

Wielką przyjemność sprawia jej także pieczenie wszelkiego rodzaju ciast. Trzymamy za nią kciuki. Niech dalej łamie stereotypy.

Fot. Archiwum Wiktorii Kanickiej

  1. Kochana wyjeżdzaj – cały świat Twój! Poznaj to co dookoła Ciebie a studia zawsze będziesz mogła zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *