Pierduśnik 23 i 24-2011

16 czerwca, 2011
Osamotniony, znużony, czekał, czekał... aż zasnął
Osamotniony, znużony, czekał, czekał... aż zasnął

Gazeta Słupecka nr 24/2011
Po jednej z orchowskich dyskotek czwórka znajomych, strudzona nocnymi pląsami i dobrze zaopatrzonym barem błąkała się po ulicach Orchowa, szukając drogi do domu. Po krótkim odpoczynku na placu przy stacji benzynowej ruszyli w kierunku Słupcy. Po przejściu kilkuset metrów jeden z kompanów nie wytrzymał tempa i postanowił odpocząć. A może liczył, że nadjedzie jakiś autobus… Niestety, tych w kierunku Słupcy kursuje jak na lekarstwo. Co gorsza, towarzysze podróży postanowili zostawić go samego na pastwę losu. Osamotniony, znużony, czekał, czekał… aż zasnął (foto).

•••

Tabliczka
Tabliczka

Mamy wrażenie, że nadgorliwi urzędnicy wbili kant metalowej tabliczki w płetwę przepływającego właśnie wodami naszego pięknego akwenu słupeckiego rekina. Rekin nie czuje się teraz dobrze ale pozdrawia wszystkich sympatycznych z wałów (foto).

Gazeta Słupecka nr 23/2011

Co my byśmy zrobili bez tego facebooka. Czasami nawet z koleżanką, co jest za oceanem, można porozmawiać. No, ale do rzeczy. Z tego portalu społecznościowego można dowiedzieć się np. kiedy urodziny obchodzi burmistrz miasta Michał Pyrzyk. Kilku mieszkańców Słupcy tak się przejęło tą informacją, że postanowiło złożyć życzenia już dzień lub nawet dwa dni wcześniej. Rozumiemy i chwalimy cenną akcję. I inicjatywę żeby broń Boże nie zapomnieć się podlizać.

•••

Jak to ktoś już napisał – letnie okienko transferowe zostało otwarte. Pewien dziennikarz, o którym dużo ostatnio piszą na naszej stronie internauci, zmienił swoje miejsce pracy. Ponownie, bo historia zatoczyła koło, robi się wokół tego taki szum medialny, jakby była to najważniejsza postać dziennikarstwa centralnej Polski. Ciekawe czy w miejscowości za górami znowu powieszą plakaty informujące o tej najważniejszej zmianie roku (a może nawet tysiąclecia!). Nam najbardziej będzie brakowało naszego kolegi jako naśladowcy znanych postaci. Ciekawe kogo będzie teraz parodiował?

•••

Wreszcie fontanna ruszyła. Chcemy więc wszystkich mieszkańców zaprosić do tego miejsca rekreacji i ochłody. Tak myślimy, że jest to miejsce dobre do organizowania wszelkich wieców wyborczych, akcji protestacyjnych i imprez masowokulturalnych. W przyszłym tygodniu wystąpi w Słupcy Gienek Loska, który w minioną niedzielę wygrał program X-Factor. Szkoda, że słupczanie znów muszą zapłacić za występ artysty – z tego co wiemy, bilety za darmo rozdawane nie są. Następnym razem proponujemy zaprosić Gienka, aby zagrał właśnie przy fontannie. On przecież na ulicy grać lubi, ludzie będą więc zadowoleni. Tylko organizator nie zarobi na tym ani grosza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *