Pierduśnik 4-2010

5 lutego, 2010
Słupca
Słupca

Gazeta Słupecka nr 4/2010
Dziś w Waszej ulubionej rubryce małe porównanie. 21 stycznia 1945 roku wyzwolono Słupcę i Strzałkowo.
To znaczy jedni twierdzą, że wyzwolono inni, że zniewolono, ale data weszła do historii. Na tym podobieństwa pomiędzy Słupcą i Strzałkowem się kończą. W tym roku wyjątkowo w styczniu przyszła zima i spadł śnieg.

W Strzałkowie odśnieżono pomnik i złożono kwiaty (z udziałem władz samorządowych), a w Słupcy… No cóż, jak widać na zdjęciach, służby nie trafiły na Plac Wolności.

Strzałkowo
Strzałkowo

Problem więc zdaniem władz rozwiązał się sam. Nie było możliwości, a więc o dacie można zapomnieć.
•••
Już za kilka miesięcy wybory samorządowe. Coraz głośniej słychać tu i ówdzie o powstających komitetach, o aspiracjach poszczególnych kandydatów. Dziś najświeższe informacje z pola bitwy:

W Słupcy burmistrz uważa, że dobrze mu się współpracuje z obecną radą. Postanowił więc stworzyć obóz „burmistrzowski”, w którym mają się znaleźć niemal wszyscy radni. Zarówno ci z koalicji PSL – PO (kolejność nieprzypadkowa) jak i z opozycji. Pomysł równie świetny jak powołanie przed laty przez Lecha Wałęsę obozu prezydenckiego pod nazwą BBWR.

Jedno z największych słupeckich ugrupowań (to samo, które w Warszawie ma problem z aferą hazardową) ma problem ze znalezieniem odpowiedniego kandydata na burmistrza. Poprzedni nie chce wystąpić przeciwko swojemu szefowi z innej partii. Podczas spotkania miał poprosić swoich towarzyszy by poparli obecnego władcę. Dlatego stracił zaufanie wielu swoich kolegów, którzy nawet nie chcą (podobno) podać mu ręki. Trochę to skomplikowane, ale drodzy wyborcy nikt Wam nie obiecał, że będzie łatwo.

W Piotrowicach nastąpiła przedwyborcza próba sił. Na razie górą są zwolennicy przejęcia całej gminy, ale co będzie gdy reszta się zjednoczy? Jedno trzeba powiedzieć. Tylu ważnych ludzi nie widzieliśmy nawet podczas ostatniej wizyty prymasa.

  1. 1. ..To znaczy jedni twierdzą, że wyzwolono inni, że zniewolono, ale data weszła do historii.. – stylistyczne zero!
    2. polityka jest nudna, a gazeta ładuje się w polityczne zagrywki! z tygodnia na tydzień opowieści stają się nudniejsze!

  2. Mi tam się pierduśnik podoba! Zawsze się przy nim pośmieję, ale zdaje się, że niektórym on przeszkadza. A najbardziej to chyba się na niego piekli jeden wysoko postawiony, któremy koledzy z jego partii nie chcą podawać ręki

  3. kolego ator, jak ci się pierduśnik nie podoba to czytaj relacje z jasełek albo felietony mistrza

  4. …a moim zdaniem ator ma rację! Jeżeli to jest Pierduśnik, to niech będzie Pierduśnik, a nie partyjne wytykanie. W wyborach i tak ludzie będą głosować z nawyku i przyzwyczajenia i to jest żałosne, bo później mamy to co mamy! A najlepsze jest startowanie do każdych wyborów z listy innej partii 🙂 czyli na „siłę” i na „chama”, byle „koryto” było 🙂

  5. Odwazylam sie dodac swoj komentarz ,chociaz nie na tamat,ktory jest obecnie dyskutowany. Jest to jednak temat zwiazana z zima,ale zdaje sie nikomu nie przeszkadzac.Przechodzac obecnie ,mam na mysli sezon ogrzewczy,przez miasto i okolice trzeba najlepiej sie zaopatrzyc w maske gazowa.Bylam juz w roznych miejscach na swiecie,jak na pewno duza liczba czytelnikow,gdzie bylo zanieczyszczenie powietrza,ale takich klebow dymu i to bynajmniej nie pochodzacych z drzewa i wegla,jeszcze nie widzialam.Najgorsze ,ze to nikomu nie przeszkadza i nigdzie sie o tym nie pisze.Kiedy przechodze strasznie zakopcona i smierdzaca palonym plastikiem ulica,spotykam nieraz ludzi ,ktorym usiluje zwrocic na to uwage,ale sama nie spotykam sie z zadna reakcja i patrza na mnie zdziwieni -o co jej chodzi,przeciez jest zima i ludzie pala! CHODZI O TO CO PALA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *