Pierduśnik 41-2010

24 października, 2010
Tak wyglądali “Żydzi” na ulicach Słupcy
Tak wyglądali “Żydzi” na ulicach Słupcy

Gazeta Słupecka nr 41/2010
Żydzi w Słupcy!
To była chyba najważniejsza informacja ubiegłego tygodnia. Podczas słupeckiej „Gry Miejskiej” przed byłą synagogą pojawili się Żydzi. Mieszkańcy naszego kochanego miasta różnie reagowali na widok, młodych ludzi przebranych w stroje żydowskie. Byli tacy, którzy pytali czy w Słupcy akurat jest kręcony film. Inni reagowali dość alergicznie. Krzyczeli w ich kierunku: „wynocha” a nawet bardziej dosadnie.

Zainteresowanie „młodymi Żydami” odczuli także słupeccy urzędnicy, do których dzwoniono z pytaniami: Co się dzieje? Nam się wydaje, że dzieje się sporo. Na razie jednak lekarze nie zdiagnozowali choroby, która trawi część naszego społeczeństwa.

•••

Są partie, które nadal mają problemy ze skompletowaniem list wyborczych. Nawet rządzące w naszym powiecie ugrupowanie, nie może znaleźć dobrych kandydatów. W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się więc kaperowanie kandydatów z innych list. Mimo, że okienko transferowe w całej Europie jest zamknięte,ruch między listami jest całkiem spory…

Nasz tajny współpracownik donosi, że w związku z tym uszczupliły się listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i innych ugrupowań lewicowych. Transfery podobno można uznać za definitywne. Wydaje się nam, że każdy chce po wyborach awansować, dostać wreszcie kierownicze stanowisko lub choćby załatwić jakąś pracę znajomemu lub rodzinie będącej chwilowo na bezrobociu.

  1. odnośnie sondy: bezimienność kandydata PiS powoduje, iż jest ona zupełnie nieadekwatna do rzeczywistego podziału elektoratu, kandytant PiS znany z imienia i nazwiska osiagnałbym wynik oscylujący w granicach 25% a biorąc pod uwagę, że byłaby to osoba znana lokalnej społeczności miałbym realne szanse na drugą ture, pozostaje tylko kibicować lokalnym działaczom, aby zdecydowali się wystatić kogoś w wyborach na Burmistrza Miasta Słupca… Odwagi Panowie!

  2. Zgadza się że jest nie adekwatny. Kandydatka PiS ma czyste konto . Zrobi błąd to pozałuje tego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *