Pierduśnik 49-2009

15 grudnia, 2009

Gazeta Słupecka nr 49/2009
Nie udał się mikołajkowy występ Stanisława Tyma w słupeckim MDK-u. Na widowni zasiadło niespełna 50 widzów. Dlaczego słupecka publiczność, która tak szczelnie wypełniła salę podczas koncertu kabaretu HRABI zlekceważyła legendarnego Misia. Chyba znamy odpowiedź. Otóż w większości instytucji miejskich, powiatowych czy do nich zbliżonych, fundusze socjalne się wyczerpały.

Tym sposobem pod koniec roku, nie ma kto wspomóc tak pięknie działającego MDKu. A swoją drogą chętnie byśmy się przyjrzeli finansom tej uśmiechniętej instytucji i budżetowi poszczególnych imprez. Ciekawe, ile kosztuje organizowanie koncertów, kosztowna reklama, druk plakatów itp. Interesujące jest, kto na produkcji tych reklamówek zarabia i dlaczego tylko jedna zaprzyjaźniona firma.
•••
Miejskie uroczystości regularnie zakłóca osobnik płci męskiej z nieco zaczerwienioną twarzą, widoczny na tytułowej stronie www.gazetaslupecka.pl w lewym dolnym narożniku, tuż za burmistrzem Słupcy. Jak długo miejscy stróże prawa będą aż tak bezradni jak choćby podczas ostatniego Dnia Niepodległości? No, ale może boją się go zaczepić, bo to kumpel burmistrza? A wtedy o naganę przełożonych łatwo…
•••
Pan burmistrz Pyrzyk ma swoją politykę. Bardzo rzadko odpowiada na publikacje, które ukazują się w naszym tygodniku. Ale czasami, pan burmistrz robi wyjątek. Tak jest właśnie w tym numerze Gazety Słupeckiej, kiedy w swoim liście odpowiada na felieton, który wydrukowaliśmy w przedostatnim numerze.

Dotyczył Skateparku, jako inwestycji trochę przeklętej. Myślimy sobie, że pan burmistrz z pewnością nie przestraszył się treści co może bardziej jej autora, którym jest były burmistrz Jerzy Mikołajewski. Będą się w końcu ścigać w przyszłorocznych wyborach o jeden fotelik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *