Pierduśnik 6-2010

21 lutego, 2010

Gazeta Słupecka nr 6/2010
Nasz poseł – minister po raz pierwszy znalazł się na liście tygodnika Przegląd. Od kilku lat gazeta ta publikuje nazwiska 100 najbardziej wpływowych osób w Polsce. Zdaniem tygodnika kim jest „wpływowy Polak”? „Wpływ to pojęcie szersze niż władza, niż stanowisko, a jednocześnie – bardzo ulotne. Jak bowiem precyzyjnie opisać, co kto może? I zważyć, kto ile może?” – czytamy w gazecie. Na czele rankingu oczywiście Donald Tusk. Poseł – minister Eugeniusz Grzeszczak jest na miejscu 97.

„Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Poseł PSL. Człowiek do zadań delikatnych. Spina w Kancelarii Premiera sprawy, na których zależy PSL, rozbraja potencjalne miny, na które może wpaść rządząca koalicja” – opisuje słupczanina Przegląd.

Za naszym bohaterem, który jest w rankingu Przeglądu równie wysoko jak Polska reprezentacja piłkarska na liście FIFA są jeszcze: filozofka Magdalena Środa, Henryka Bochniarz z LEWIATANA, poseł Mirosław Sekuła znany z komisji hazardowej oraz prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Naszemu posłowi, delikatnie gratulujemy!

•••

Zaproszenie na koncert noworoczny
Zaproszenie na koncert noworoczny

A oto zdjęcie zaproszenia na koncert noworoczny, które dla słupeckiej orkiestry OSP wykonała wybitnie uzdolniona firma poligraficzna, mająca swoją siedzibę w byłej ciastkarni. Szkoda, że zamiast piec pączki albo ewentualnie naprawiać zegarki zajmuje się ona drukiem i projektami. Zgniła czcionka, zamiast złotej za umiejętność zrobienia 3 błędów w jednym zdaniu! Możecie być z siebie dumni! W związku z tym, że dyrektor domu kultury i urząd miasta bardzo często korzystają z usług wspomnianej firmy, możemy być pewni, że czekają nas jeszcze kolejne niespodzianki językowe. A trzeba się było uczyć w młodości! Nie robilibyśmy ,,rabanu’’, ale to przecież tytułowa strona zaproszenia!

•••

,,Marzenia się spełniają…., jedno z nich spełniło się Panu Mirosławowi Kwaśnemu, który 4 lutego zastąpił Burmistrza Pyrzyka na stanowisku. Zamiana ta była związana z XVIII finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym Pan Mirek wylicytował sześćdziesięciominutowe „dowodzenie” miastem.

„Burmistrz Kwaśny poradził sobie w nowej roli, spotkał się z kierownikami referatów i pracownikami, zapoznał się ze strukturą funkcjonowania urzędu” – czytamy w komunikacie przesłanym do nas ze słupeckiego Urzędu Miasta. Władza przejściowego burmistrza Kwaśnego była ograniczona. Nie wolno mu było m.in.: – brać myta za przejazd przez Słupcę, – zagarnąć okolicznych wiosek na poczet miasta, – wystąpić z powiatu słupeckiego – oraz wypowiedzieć wojny gminie Strzałkowo. Komentarz do tego wydarzenia może być tylko jeden. Szkoda, że to przejęcie władzy trwało jedynie 60 minut. Może za rok po kolejnej licytacji będzie można zmienić burmistrza na dłużej.

•••

Z kolejnym ciekawym pomysłem wystąpiły władze Słupcy. Nie mogąc sobie poradzić z upierdliwym ruchem natrętnych samochodów przejeżdżających wycinkiem ulicy Warszawskiej od ulicy Kościelnej do Okopowej, który od początku opadów śniegu -a więc od ponad miesiąca – jest jednokierunkowy postanowiły wprowadzić na stałe sygnalizację świetlną.

Tego typu sygnalizacja świetlna doskonale sprawdza się podczas robót drogowych. Wężykiem drodzy kierowcy, wężykiem… albo może ewentualnie zbudujmy w trybie awaryjnym jakieś nowe rondo!

 1. ..tak..tylko czekałem aż, pojawi się nowy numer pierduśnika! wszystko ładnie, pięknie opisane, nawet są zdjęcia!
  Pozwolę sobie na małą refleksję!
  Droga redakcjo, każdemu zdarzają się pomyłki, ale to co dziś ujrzałem otwierając czwartą stronę Waszej Gazety, poraziło mnie totalnie!
  Cały dzień zadaję sobie pytanie, jak można nazwać Chiny Krajem Kwitnącej Wiśni ????????????????????
  Jeżeli w najnowszym pierduśniku wytyka się błędy całkowitego braku znajomości powiatowej geografii, to jak można nazwać Waszą pomyłkę?
  Całkowitą kompromitację wiedzy z geografii????
  Jak można nazwać pracowników z Chin zatrudnionych w Królestwie Kurczaka, przybyszami z Kraju Kwitnącej Wiśni?
  Podstawową wiedzę z geografii zdobywa się w Szkole Podstawowej, i takie informacje, iż JAPONIA jest tym właśnie Krajem Kwitnącej Wiśni, należało przyswoić!
  trageda!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *