Pierduśnik 7-2010

24 lutego, 2010

Gazeta Słupecka nr 7/2010
Z dobrych źródeł dowiadujemy się, iż po udanej uroczystości wręczenia nagród laureatom plebiscytu Gazety Słupeckiej na Słupczanina Roku – Starostwo Powiatowe w Słupcy przygotowuje swoją wersję tego plebiscytu. Tym razem, ze społecznego i jedynie słusznego wyboru Słupczaninem Roku ma zostać starosta słupecki,a nagrodę wręczy mu burmistrz Słupcy.

Chwilę potem dożywotnim Słupczaninem Roku zostanie burmistrz Słupcy, a nagrodę – laskę Dziadka Mroza wręczy naturalnie starosta słupecki. Z oczywistych powodów nazwisk bohaterów tych wzruszających momentów nie podajemy. A mówią, że kampania przedwyborcza nie będzie śmieszna. Na szczęście, to dopiero początek gwarantowanej zabawy … za nasze pieniądze. Dziękujemy za już i prosimy o ciąg dalszy, choć o to akurat jesteśmy spokojni. Wszak Pierduśnikowi coś się od życia należy, nie wspominając o jego wiernych czytelnikach.
•••
Znając problemy kierowców z parkowaniem przy ulicy Poznańskiej, tuż obok budynku naszej kierowniczej i umiłowanej partii i rozgłośni, polecamy szanownym widzom rozległy parking między pomnikiem, a wejściem do budynku starostwa. Plac mógłby przyjąć kilka samochodów urzędników starostwa i dać luz koło „naszych miłości”. Obawiamy się jednak, że skoro to nasz pomysł to bęc.

Żeby nie było, że piszemy tylko o starostwie, to jeśli chodzi o parking przy słupeckim urzędzie miasta, w oczy rzuca się to, że samochody urzędników są zdecydowanie najważniejsze i nie ma już miejsca na zaparkowanie auta petenta, który zupełnie niepotrzebnie tu podjechał. A najfajniej przy urzędzie parkuje wiceburmistrz Garsztka- tuż przy schodach.

Najprawdopodobniej nie chce zmoczyć sobie w śniegu pięknych lakierków albo nie lubi za dużo chodzić. W kolejnym tygodniu proponujemy ogłosić konkurs na najbliżej zaparkowane auto urzędnika z magistratu!
•••

Kolejny transport piachu na naszą Słupecką Copacabanę. Chodnik koło fontanny piachem wysypywany był niemiłosiernie
Kolejny transport piachu na naszą Słupecką Copacabanę. Chodnik koło fontanny piachem wysypywany był niemiłosiernie

I jeszcze słów kilka o odśnieżaniu naszego alpejskiego miasteczka. Ponieważ opady śniegu skutecznie utrudniają życie kierowców i przechodniów, ludzie odpowiedzialni za prowadzenie akcji sięgnęli po broń ostateczną.

Chodzi o piach a nawet dużo piachu! Wszędzie, gdzie się tylko da w minionym tygodniu służby drogowe sypały piach.

Myślimy sobie, że na wiosnę będziemy mieli przepiękną plażę. A nazwiemy ją Nasza Copacabana. I nawet będzie dłuższa niż 4 kilometry. Zrobimy na niej rozgrywki plażówki, sylwestra i koncert Michaela Jacksona.

Nie, niestety jego koncertu już nie zdążymy zrobić! Trudno, to zaprosimy Boysów albo Mastersów!

 1. DNO! napiszcie, jak Chiny stały się Krajem Kwitnącej Wiśni!? poruszając się pierduśnikowym tokiem myślenia, to możemy przyjąć, że do Japonii to nie pasowało i autorka tekstu Chińczycy pracują w Konspolu, wie najlepiej, a najlepiej zna się na chińskich imionach i nazwiskach!

 2. w stopklatce jest takie zdjęcie jak umpa daje niezłego kopa. A gdzie Waldek? już odleciał?

 3. ..dzisiaj zakwitły w Japonii wiśnie!!! ciekawe czy w Chinach również? może Gazeta Słupecka wie coś o tym? Na pewno napiszą o tym w najnowszym wydaniu pierduśnika!

 4. coś ty się przyczepił ator tych wiśni? masz jakiś problem z nimi? czy może masz coś do Japończyków czy Chińczyków… ciągniesz temat jak furmankę… może coś innego pociągniesz?

 5. srator..jeżeli nie rozumiesz tematu, to nie trać czasu na swe wypociny! nie dla ubogich (intelektualnie)jest ta wersja!
  dla Ciebie już wyjaśniam! W najnowszym numerze Gazety Słupeckiej można przeczytać artykuł „Chińczycy pracują w Konspolu” i nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie jeden istotny fakt, że pod zdjęciem zamieszczonym w artykule jasno jest napisane, że owi przybysze pochodzą z Kraju Kwitnącej Wiśni!? A to kompletna bzdura, bo Krajem Kwitnącej Wiśni jest JAPONIA!
  Wracając do tematu, pierduśnik jest cudowną notatką sporządzoną przez wybitnych redaktorów, a co za tym idzie, BEZBŁĘDNYCH! Chiny to nie Japonia, tak jak jezioro to nie ocean, a ryż to nie wiśnie! koniec tematu!

 6. ator, czy już przesłałeś swoje cv do siedziby partii wiodącej? Bo widzę, że masz szansę lizusie na dobrą posadę!

 7. Z tego co czytam, to ten gościu-ator czy jak, ten co komentuje, to ma jakiś problem z własną osobowością. I na dodatek nieuzasadniony kompleks wyższości.Ciekawe, czy jego nazwisko można odmieniać? A może się często czerwieni?

 8. ator pewnie już przeczytałeś w słupeckiej – dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie nie różnią, tylko nazwą -Chińczyk i Japończyk. Chyba tylko jak Chińczyk jest chłopcem a Japończyk dziewczynką to się różnią – płcią. Ale to już tak jak u ludzi

 9. ..nie czytałem, jak będę miał ochotę poczytać pierduśnictwo, to sobie Fakty i mity kupię!

 10. jestem głęboko przekonany, że we wtorek rano ator był jednym z pierwszych, którzy kupili słupecką – daję sobie obciąć…, że do południa by nie wytrzymał bez przeczytania pierduśnika. Taki charakterek… marnego człowieczka… inteligencik – proszę ja ciebie. Fakty i mity – niezły joke

 11. No i co ty, w mordę pier… bambusie, co ty? W ch… lecisz ze mną czy się z własnym ku… na łby zamieniłeś? (…) Załatw to dzisiaj, nie jutro. I nie j… się z tym tyle, bo się pochlastać można. No, cześć. I trzymaj się ramy, to się nie posr… Do it, bo inaczej urwę ci r….

  —————————
  Trochę cenzury od nas 🙂
  Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *