Pierwsze spotkanie autorskie

15 stycznia, 2018

W ubiegły piątek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Zagórów odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Bartkowiakiem – autorem opublikowanej nakładem Fundacji świętego Benedykta książki „Element antysocjalistyczny. Samorząd Studentów Uniwersytetu imienia A. Mickiewicza w Poznaniu w latach 1980-1989”, której premiera odbyła się 24 października w Poznaniu.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Zaproszony gość co chwila zabawiał gości zabawnymi anegdotami, pozostając oczywiście cały czas w założonej tematyce. Opowiadał o tym jak powstawała książka, ale także o tych wydarzeniach w niej zawartych, w których on miał okazję brać udział. Swoimi opowieściami przeniósł słuchaczy w studencki świat lat 80. ubiegłego wieku, który dla tych którzy starali się walczyć z komunizmem nie był łatwym czasem.

Uczestnicy spotkania zadawali także mnóstwo pytań, na które Jacek Bartkowiak wnikliwie odpowiadał, dla wielu obecnych w czytelni, temat omawianej książki był bardzo bliski. Spotkanie autorskie poprowadziła dyrektor biblioteki Katarzyna Nowicka, która zapowiedziała, że było to pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenia w ciągu najbliższego roku w zagórowskiej czytelni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *