Pijany kierowca potrącił starsze małżeństwo

7 grudnia, 2010
Na tym skrzyżowaniu jest niebezpiecznie. Piesi są zagrożeni przez samochody zjeżdżające ulicą Kopernika, oraz jadące od strony obwodnicy.
Na tym skrzyżowaniu jest niebezpiecznie. Piesi są zagrożeni przez samochody zjeżdżające ulicą Kopernika, oraz jadące od strony obwodnicy.

Nie do końca panował nad autem?
24 listopada na ulicy Kopernika omal nie doszło do prawdziwego dramatu. Kierowca pod wpływem alkoholu około godziny 7:00 potrącił starsze małżeństwo przechodzące przez jezdnię. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Jaki zarzut usłyszy 33-latek ze Słupcy?

Słupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 listopada na ul. Kopernika w Słupcy. Dwie osoby potrącone przez samochód na przejściu dla pieszych trafiły do szpitala. Dramat rozgrywał się we wczesnych godzinach rannych.

„Około godziny 7.oo dyżurny KPP w Słupcy otrzymał informację o potrąceniu dwóch osób na ul. Kopernika w Słupcy. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Kierujący samochodem VW Golf 33-letni Słupczanin, jadąc w stronę ronda nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił na przejściu dla pieszych dwoje starszych osób, którzy szli na zakupy do supermarketu.” – informuje Marlena Kukawka z zespołu prasowego słupeckiej policji.

Po przewiezieniu do szpitala lekarz stwierdził u 78-letniego mężczyzny obrażenia w postaci wybitego barku oraz ogólne potłuczenia u jego 76-letniej żony. Małżeństwo zostało w szpitalu na obserwacji. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że sprawca zdarzenia kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyznę do czasu wytrzeźwienia i przesłuchania osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

Nie jest jeszcze do końca pewne jakie zarzuty usłyszy 33-letni Michał M. Stan jego nietrzeźwości podczas wypadku był na pograniczu wykroczenia a przestępstwa. Należy więc sądzić, że mężczyzna nie czuł się pijany, a upojenie nastąpiło 23 listopada, czyli dzień przed wypadkiem. Prokuratura Rejonowa w Słupcy czeka na wyniki badania krwi, które pozwolą na określenie czy w tym przypadku zaszło przestępstwo czy tylko wykroczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *