Pijany kierowca uciekał przed kontrolą policji

4 marca, 2021

Słupeccy dzielnicowi zatrzymali mieszkańca Słupcy, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Wcześniej kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. Za popełnienie przestępstw, których dopuścił się mężczyzna, kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych KPP w Słupcy podczas pełnienia służby zauważyli na ul. Pileckiego samochód, którym kierował mężczyzna, co do którego mieli podejrzenie, że prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu. Postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i skontrolować stan trzeźwości kierowcy. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak mężczyźnie do zatrzymania pojazdu. Kierujący autem najpierw zwolnił i wjechał na parking, po czym mocno przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli pościg cały czas używając sygnałów. W pewnym momencie prowadzący samochód wjechał w osiedle domów jednorodzinnych, porzucił pojazd i ukrył się. Na niewiele się to zdało. Przy wsparciu wezwanych do pomocy policjantów został odnaleziony i zatrzymany Jak się okazało faktycznie kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu – badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Słupcy poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy oraz odpowie za dwa przestępstwa. Jedno to prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Drugie to ucieczka przed pościgiem. 38-letniemu mieszkańcowi Słupcy przedstawiono mu już zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *