Plany – przebiec maraton

Mistrzyni Powiatu Słupeckiego
14 września, 2011
Mistrzyni Powiatu Słupeckiego
Mistrzyni Powiatu Słupeckiego

Mistrzyni Powiatu Słupeckiego – Wioletta Sobczyk
Najlepszą zawodniczką z Powiatu Słupeckiego w III Biegu O Laur św. Wawrzyńca okazała się Wioletta Sobczyk z Wylatkowa gmina Powidz. Urodziła się pod znakiem Lwa 7 sierpnia 1974 roku. Bieganie rozpoczęła 3 lata temu dla przyjemności i zdrowia za namową syna Patryka, wówczas 13 letniego ucznia gimnazjum w Witkowie.

W pierwszym biegu wystartowała w 2010 roku za namową kolegów z pracy i był to bieg Europejski w Gnieźnie na 10 km. Głównym sponsorem tego biegu jest jej zakład VELUX Gniezno. Od tego czasu startowała już w wielu biegach między innymi w: Słupcy, Pyzdrach, Koninie, Kaliszu, Koźminie, Pile, Toruniu, Skotuszu. Bieg Lechitów w Gnieźnie był pierwszym ukończonym półmaratonem, a kolejny ten w Mikołajewie. Największym przeżyciem był Bieg Papieski na 10 km w Skotuszu. Niesamowita atmosfera tego biegu ze względu na wydźwięk religijny.

Zawodniczka z Wylatkowa obecnie przygotowuje się do półmaratonu w Pile, biegu Lechitów w Gnieźnie, do biegów w Kaliszu, Koźminie, Kole oraz Toruniu. Marzeniem Wioletty jest pokonać maraton i będzie to za rok w Poznaniu. Bardzo mile wspomina swoje biegi w Słupcy, bardzo atrakcyjna trasa, wspaniała atmosfera i organizacja biegu, i super grochówka. Biega dla przyjemności i zdrowia 3 razy w tygodniu. Sama, uważa że lepiej biegać w grupie ale nikt w jej okolicy nie biega.

Udział w poszczególnych biegach jest również spotkaniem z wielu wspaniałymi znajomymi, których spotkała wcześniej na zawodach i to również dopinguje do udziału w kolejnych biegach. Hobby oprócz biegania pasją jej są prace manualne. Wykonuje ozdoby choinkowe, kwiaty, koszyczki, ale na te zainteresowania ma coraz mniej czasu. Córka Marta (14 lat) ma zupełnie inne zainteresowania niż Wioletta i jej syn Patryk, który również w biegach osiągnął wiele sukcesów.

Życzymy wielu skończonych biegów i satysfakcji z udziału w kolejnych biegach. Do zobaczenia na IV Biegu o Laur św. Wawrzyńca w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *