Plebania do wynajęcia

15 września, 2010
Plebania do wynajęcia
Plebania do wynajęcia

Losy pewnych budynków
W minionym roku zagórowską parafię opuściły siostry benedyktynki. Majątek przy ulicy Kilińskiego trafił w prywatne ręce. Nieznane są jeszcze losy ewangelickiej plebanii, w której do niedawna mieściło się przedszkole samorządowe.

Dom sióstr Benedyktynek, szybko znalazł swojego nowego właściciela, po tym jak zamieściliśmy ogłoszenie na stronach naszej gazety. Został zakupiony przez pewną panią, która ma związki z Zagórowem. Natomiast plebania nie została ogłoszona na sprzedaż. Jest to bowiem własność Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Koninie.

Budynek jest atrakcyjny i powinien być zaadoptowany. W skład majątku parafii obok kościoła i byłej plebanii, wchodzi jeszcze budynek mieszkalny, w którym obecnie funkcjonuje Dom Seniora. Górną część plebanii zamieszkują lokatorzy. Do wynajęcia jest jednak cały budynek. Tak przynajmniej wynika z plakatu, który pojawił się na płotach dawnego przedszkola.

Miejscowi zastanawiają się, kto zainteresuje się wynajęciem tej nieruchomości. Wcześniej mówiło się o inwestycji gastronomicznej, której miał się podjąć znany zagórowski restaurator. Może są jeszcze inne, ciekawsze koncepcje. Może ktoś zechce iść śladem parafii rzymskokatolickiej i przy ulicy konińskiej powstanie jakiś market. Czas pokaże…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *