Płonęła słoma na Grobli

28 sierpnia, 2010
Płonęła słoma
Płonęła słoma

W nocy z 22 na 23 sierpnia nad powiatem słupeckim rozpętała się wielka burza. W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do zapalenia się stogów prasowanej słomy na dwóch polach; jeden pożar miał miejsce w miejscowości Słomczyce, a drugi w koszuckiej Grobli – gm. Słupca. Zgłoszenie o potężnym pożarze zostało odebrane o godz. 02.07 – pierwszy zastęp dotarł na miejsce o godz. 02.14.

Pożar w Grobli osiągnął bardzo duże rozmiary. W działaniach gaśniczych uczestniczyło 9 jednostek straży pożarnych: PSP Słupca, JRG Słupca, OSP Wilczna, OSP Gółkowo, OSP Drążna, OSP Kamień, OSP Lądek, w sumie 37 strażaków. Akcją dowodziło kilku strażaków: Robert Leszczyński, Zbigniew Orchowski i Sławomir Gołębiak. Urząd Gminy w Słupcy, na miejsce zdarzenia, w godzinach rannych dostarczył pożywienie dla walczących z ogniem strażaków.

Ponadto w wyniku nocnej burzy straż państwowa interweniowała jeszcze pięć razy – wypompowywano wodę z piwnic posesji na terenie Strzałkowa oraz na terenie Słupcy, gdzie ulewa spowodowała podtopienie pomieszczeń piwnicznych szpitala. Strażacy z OSP Strzałkowo, OSP Słupca i OSP Lądek likwidowali skutki podtopień. Informacji udzielił z-ca kom. PSP Słupca mł.bryg. Bogdan Kowalski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *